حجت الاسلام مومنی :

متدینین بیش از دیگران مقید به رعایت ضوابط بهداشتی هستند

متدینین بیش از دیگران مقید به رعایت ضوابط بهداشتی هستند عطر حرم: حجت الاسلام مؤمنی با اعلان اینكه اگر دستورالعمل ستاد كرونا برگزاری عزاداری در فضاهای باز باشد، بطور قطع هیأت ها رعایت خواهند كرد، اظهار داشت: متدینین مقیدتر از سایرین به رعایت پروتكل های بهداشتی هستند.حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی، در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب نحوه برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه محرم و صفر، ابراز کرد: هیچ شکی نیست که اصل برگزاری مراسم عزاداری سید سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) اجتناب ناپذیر بوده و باید این مراسم اجرا شود.
مدرس حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه همه مراسم عزاداری محرم و صفر باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل هایی که از ناحیه ستاد ملی کرونا صادر می شود برگزار شود، افزود: بطور قطع در برگزاری مراسم عزاداری هیچ شک و شبهه ای برای رعایت مسائل بهداشتی وجود ندارد.
وی بیان داشت: در موج اول شیوع ویروس کرونا همه مردم شاهد حضور جریان مؤمن انقلابی هیئتی در گندزدایی سطوح و ضدعفونی کردن معابر همین طور در امر تجهیز و تغسیل اموات کرونایی تا برگزاری رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه بودند و دیدند که جوانان جهادی ولایی هیئتی چه اقداماتی در مقابله با ویروس منحوس کرونا انجام دادند، پس بطور قطع مردم مؤمن و متدین اولین کسانی هستند که به رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی پایبند خواهند بود، پس مسئولان امر هرچقدر می خواهند دستورالعمل های بهداشتی را سخت تر بگیرند، برای اینکه متدینین در شب های قدر ثابت کردند که به رعایت این دستورالعمل ها پایبندتر از سایرین هستند.
مؤمنان و متدینین مقیدتر از سایرین به رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی
استاد حوزه علمیه با اعلان اینکه متدینین بیش از دیگران مقید به رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی هستند، گفت: زمانی که ستاد ملی کرونا دستور داد نماز جمعه ها، مساجد، دعای عرفه و غیره تعطیل شود این متدینین بودند که این محافل و مراسم معنوی و مذهبی را تعطیل کردند و نشان دادند که جریان مؤمن انقلابی هیئتی می تواند تهدید را به فرصت تبدیل کند.
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی به نحوه برگزاری مراسم عزاداری حسینی اشاره و اظهار داشت: اگر دستورالعمل ستاد ملی کرونا بر برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز باشد بطور قطع هیئات مذهبی مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را در محیط و فضای آزاد و سرباز و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار خواهند کرد.
عزاداری محرم نباید تعطیل شود
مدرسه حوزه علمیه قم افزود: حتی می توان در محیط های بسته با سقف بلند یا به صورت راه انداختن دسته های عزاداری آن هم با رعایت فاصله اجتماعی مراسم محرم را برگزار کرد، برای اینکه عزاداری محرم نباید تعطیل شود.
استاد حوزه علمیه به برگزاری مراسم های ماه رمضان و لیالی قدر در مساجد و محافل مذهبی اشاره نمود و افزود: در ماه مبارک رمضان مراسم های مذهبی با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در فضای پوشیده و آزاد برگزار شد؛ برای مثال در مسجد ارک و مهدیه تهران مسئولان هیئتی قبل از ورود افراد به آنان ماسک و دستکش می دادند و تست تب می گرفتند همین طور مکان ها را قبل و پس از مراسم ضدعفونی می کردند.
وی اضافه کرد: عده ای از هیئتی ها نیز در همان ایام به سبک جدید و نوین جلسات معنوی و مناجات خوانی ماه رمضان را در پارک ارم و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار کردند و این نشان میدهد که هیئتی ها و متدینین پایبند به رعایت قوانین بهداشتی ستاد ملی کرونا هستند.
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی در آخر اشاره کرد: اینکه بعضی از دوستان می گویند خانه ها باید حسینیه شوند شاید از این کلام چنین برداشت شود که جلسات عزاداری بیرون تعطیل شود و مردم مؤمن حسینی در خانه هایشان برای شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان روضه و عزاداری بگیرند، نخیر! مقصود از این کلام تعطیلی محافل و مجالس حسینی بیرونی نیست، برای اینکه این مجالس در مکان های عمومی و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بطور قطع انجام خواهد شد.

1399/05/16
23:16:25
5.0 / 5
2267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس