آیت الله العظمی بهجت در مورد شغل خبرنگاری چه نظری داشتند؟

آیت الله العظمی بهجت در مورد شغل خبرنگاری چه نظری داشتند؟ به گزارش عطر حرم قم مرحوم آیت الله بهجت در پاسخ به خبرنگاری كه قصد رفتن به حوزه علمیه داشت، می گوید: ما اینجا عالم و روحانی زیاد داریم ولی امثال شما كه بتوانند حرف علما را به گوش مردم برسانند بسیار كم داریم و شما كه در روزنامه كار می كنید ارزش كارتان از علمایی كه تبلیغ می كنند كمتر نیست.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، در ادامه یادداشت مرتضی نجفی قدسی پیشکسوت قرآن و رسانه درباره این خاطره تقدیم می شود؛
ازآیت الله بهجت و اهمیت شغل خبرنگاری نزد ایشان خاطره ای بیادماندنی دارم که به نظرم برای همکاران رسانه ای و مطبوعاتی می تواند مشوق و هدایت کننده باشد.
سالها پیش که من صفحه قرآن و معارف اسلامی را در روزنامه اطلاعات راه اندازی کرده بودم بعد از چندی پدرم که یک روحانی اهل اصفهان بود از شغل من اظهار نارضایتی کرد و اظهار داشت: دوست دارم به قم بروی و درس حوزه بخوانی، البته من هم علاقه مند درس حوزه بودم ولی احساس می کردم کارم در روزنامه اطلاعات در جهت نشر معارف اسلامی است و آنرا ترجیح می دادم اما به سفارش پدر ناچار تصمیم گرفتم کارم را رها کنم و به حوزه برای درس خواندن بروم، اما تردید داشتم آیا اینکار به صلاح است یا نه؟
برای اطمینان خاطر به نزد مرحوم حضرت آیت الله بهجت رفتم و طرح مبحث کردم، جالب است که آیت الله بهجت مرا از ورود به حوزه منع کرد و فرمودند ما اینجا عالم و روحانی زیاد داریم ولی امثال شما که بتوانند حرف علما را به گوش مردم برسانند بسیار کم داریم و شما که در روزنامه کار می کنید ارزش کارتان از علمایی که تبلیغ می کنند کمتر نیست، چون حلقه وصل مردم و آنها هستید، در تهران بمانید و کارتان را در روزنامه ادامه دهید و به پدر هم از قول من بگویید که با فلانی مشورت کردم و وی خاطرنشان کرد کارت در روزنامه خیلی مهم تر است و همان را ادامه بده!
در آن روز من واقعاً از روشن بینی آیت الله بهجت که مرجع سنتی و عارفی بودند تعجب کردم و باور نمی کردم ایشان برای کار خبرنگاری اینقدر ارزش قائل باشند! البته پدرم هم با شنیدن فرمایش آیت الله بهجت قانع شد و دیگر پی گیر قم رفتن من نشد و من هم با شوق و انگیزه بیشتری به کارم در روزنامه ادامه دادم.
منبع:

1399/05/19
20:45:34
5.0 / 5
2251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس