ممنوعیت اجرای تعزیه در زرندیه

ممنوعیت اجرای تعزیه در زرندیه عطر حرم: مركزی در جلسه هیات رئیسه انجمن تعزیه شهرستان زرندیه، اجرای تعزیه در ماه های محرم و صفر سال جاری ممنوع اعلام گردید.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه در این نشست که بامداد روز چهارشنبه بیست ونهم مردادماه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: هم اکنون حفظ سلامت مردم مهمترین مقوله اجتماعی است و به استناد مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا، برگزاری هرگونه نمایش خیابانی، شبیه خوانی و تعزیه به سبب ایجاد تجمع ممنوعست.
احمد جوانمرد اضافه کرد: بدیهی است در صورت تغییر شرایط، اجرای مراسم منوط به دریافت مجوز از مرکز بهداشت و قرارگاه پدافند زیستی شهرستان است.
وی به دستورالعمل ستاد ملی کرونا در برپائی آئین سوگواری ماه محرم و صفر اشاره نمود و اضافه کرد: الزامی بودن استفاده از ماسک و حفظ بهداشت فردی، مراعات فاصله گذاری اجتماعی به میزان حداقل دو متر از هر طرف، الزامی بودن ثبت نام هیات های مذهبی در سامانه بیرق، ممنوعیت برگزاری ایستگاه صلواتی و موکب، ضدعفونی محیط و تجهیزات مورد نیاز مراسم، محدود کردن زمان اجرای مراسم در حداکثر دو ساعت، ممنوعیت استفاده از سنج، دمام و طبل، ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری در خیابان ها و معابر، لزوم فراهم کردن اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی، استفاده حداکثری هیات های مذهبی از فضای مجازی، تعیین افرادی بعنوان همیار سلامت، توزیع نذری ها در چارچوب مواد غذایی خشک و خام به صورت کمک مومنانه و ممنوعیت سینه زنی سنتی و مراسم تعزیه همچون مواردی است که ستاد مبارزه با کرونا از عزاداران خواسته آنها را رعایت نمایند.
وی ابراز امیدواری کرد که با تغییر شرایط بتوان در ماه های پیش رو نسبت به برگزاری ششمین سوگواره تعزیه شهرستان اقدام نمود.
در این نشست شرکت کنندگان به ارائه نقطه نظرات خویش پیرامون شرایط موجود، ممنوعیت اجرای تعزیه، صدور کارت عضویت اعضا و صدور پروانه فعالیت گروه های تعزیه پرداختند.
منبع:

1399/05/29
22:34:15
5.0 / 5
2068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس