اعزام مبلغان محرم ۹۹ دفتر تبلیغات اسلامی در چارچوب های مختلف

اعزام مبلغان محرم ۹۹ دفتر تبلیغات اسلامی در چارچوب های مختلف به گزارش عطر حرم معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به نحوه اعزام مبلغ، اظهار داشت: سال جاری مبلغین در چارچوب اعزام های فردی، نخبگانی و گروهی اعزام خواهند شد و به رسالت تبلیغی خود عمل خواهند كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد با اشاره به اهمیت گرامیداشت ایام عزاداری محرم اظهار نمود: مبحث محرم و پاسداشت حضرت سید الشهدا(ع) جزء جدانشدنی حیات فردی و اجتماعی مسلمانان و مردم عزیز ایران اسلامی است.
وی پاسداشت حضرت سید الشهدا(ع) را از عوامل مهم انسجام اسلامی در ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: طبق گزارش ها و نظرسنجی های متعدد، بیشتر از ۷۰ درصد مردم ایران به لحاظ مالی در مراسم امام حسین(ع) مشارکت دارند و این آمار بسیار قابل توجه است و اختصاص به شیعیان هم ندارد و حتی افرادی که مسلمان هم نیستند، علاقه و ارادت خاصی به ساحت قدسی حضرت اباعبدالله(ع) دارند.

مجالس عزاداری سید الشهدا پیشران حرکت های خیرخواهانه و کمک های مؤمنانه است
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که مجالس اباعبدالله(ع) از عوامل مؤثر در حرکت های اجتماعی خیرخواهانه است، خاطرنشان کرد: این مجالس پیشران حرکت های خیرخواهانه و کمک های مؤمنانه است و همه حرکت هایی که در دوران کرونا شاهد بودیم، ریشه در فرهنگ عاشورا دارد و فرهنگ عاشورا از راه مجالس به مردم منتقل می شود.
وی با اشاره به اینکه همه ما موظف به پاسداشت و گرامیداشت یاد و نام حضرت اباعبدالله(ع) و یاران باوفایشان هستیم، اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی، هم امری عقلانی و هم دستور دینی و هم مورد تاکید همه مراجع عظام تقلید است؛ در کتاب های گوناگونی فرمودند که اگر فردی به خاطر عدم رعایت نکات بهداشتی دیگران را به بیماری واگیردار مبتلا کند، مورد ضمان قرار می گیرد و مدیون است و باید تعهدش را انجام دهد.

عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی باعث وهن مجالس حضرت اباعبدالله است
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با اشاره به نکاتی که مراجع عظام تقلید درباره افراد مبتلا به کرونا و عدم حضور در مجالس بیان کردند، تصریح کرد: اگر کسی مبتلا به ویروس می باشد، حق ورود به مجالس عزاداری را ندارد و عدم توجه به نکات بهداشتی، موحب وهن مجالس اباعبدالله(ع) است.
وی اظهار داشت: وجه جمع پاسداشت مجالس سید الشهدا(ع) و توجه به نکات بهداشتی این است که به امر مقام معظم رهبری و پروتکل ها و شیوه نامه های ابلاغی عمل نماییم.

ضرورت ترویج و تکثیر هیأت ها و مجالس خانوادگی
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مجالس عزاداری می تواند در فضای باز برگزار گردد و به جای شرکت در مجالس بزرگ به تکثیر هیأت ها و مجالس خانوادگی تن داده و آنرا ترویج دهیم، خاطرنشان کرد: ان شاءالله شاهد شکوه و عظمت مجالس اباعبدالله(ع) باشیم و عزاداران آن حضرت به این بیماری مبتلا نشوند.
وی از کاهش درخواست اعزام مبلغ در روزهای محرم اطلاع داد و اضافه کرد: در مورد وضعیت تبلیغ سال جاری با همه محدودیت هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده، طبیعی است که درخواست های اعزام مبلغ از جانب نهادهای مختلف همچون سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد ائمه جمعه و... در سرتاسر کشور به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است، چونکه برگزاری مراسم و دعوت از مبلغ، اقتضائات، الزامات و مقدماتی را دارد که با عنایت به شرایط موجود، دشوار می باشد.

برگزاری نشست های قبل از اعزام محرم به صورت مجازی
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد اظهار نمود: برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی از قبیل نشست های مقدماتی تبلیغ، در رابطه با بحث های اعتقادی در مورد کرونا و شبهات عزاداری و مسائلی از این دست به صورت مجازی برگزار گردید.
وی با اشاره به انتشار و آماده سازی ره توشه محرم ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری هم همانند سال های گذشته ره توشه ای برای مبلغین تهیه کردیم که سال جاری به صورت محدود و کاغذی منتشر گردید و به لحاظ دیجیتالی هم در اختیار همه مبلغین سراسر کشور قرار داده شد.

اعزام مبلغان محرم الحرام ۹۹ در چارچوب های مختلف
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر سال قریب به ۱۲ هزار مبلغ از دفتر تبلیغات اسلامی اعزام می شدند اما سال جاری تا کنون ۴ هزار نفر ثبت نام شده و احکام را دریافت نمودند و پیشبینی می شود که تا آخر مدت زمان ثبت نام، هزار نفر دیگر به این تعداد افزوده خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد با اشاره به نحوه اعزام مبلغ اظهار نمود: مبلغین در چارچوب اعزام های فردی، نخبگانی و گروهی اعزام می شوند که بخش قابل توجهی از این افراد از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و بخشی هم از شعب دفتر تبلیغات اسلامی در اصفهان، مشهد و دیگر شعب و نمایندگی ها به رسالت تبلیغی خود عمل خواهند کرد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و زنده نگه داشتن یاد و نام حضرت اباعبدالله حسین(ع) با بیان این که گروه های جهادی و تبلیغی با خلاقیت ها، ابتکارها و نوآوری ها محرم باشکوهی رقم خواهند زد، تصریح کرد: هم اکنون گروه های مختلفی نسبت به برگزاری مجالس خانگی و خانوادگی و کوشش برای برگزاری مجالس در فضای باز و فضای مجازی اعلام آمادگی کردند.
منبع:

1399/05/30
11:12:30
5.0 / 5
1851
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس