جدیدترین اثر محمدحسن وكیلی؛

اكسیر محبت حسینی منتشر گردید

اكسیر محبت حسینی منتشر گردید اكسیر محبت حسینی كتابی كاملاً متفاوت درباره‌ی عشقی كاملاً متفاوت، تازه ترین اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن وكیلی است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، «اکسیر محبت حسینی» مجموعه مطالبی درباره‌ی اهمیت محبّت حضرت سیدالشهداء مقابل السّلام و روش تحصیل آن است. در این کتاب میزان اثر گذاری محبّت به اولیا الهی در تقرّب الی الله و رسیدن به مقام لقاء الله بیان شده است که چگونه محبّت به امام حسین مقابل السّلام و اشک و گریه بر آن حضرت، انسان را به خداوند متعال می رساند. جوهره عمل صالح، محبت اولیای الهی است و انسان بدون این محبت نمی تواند مسیر تقرب الهی را طی نماید. برای اینکه در قوس صعود و بالا رفتن به سمت خداوند امام واسطه تقرب است و اوست که انسان ها را به طرف خدا می کشاند. بنا بر این کسی که می خواهد به سمت خدا حرکت نماید باید خودرا به امام نزدیک کرده و با تمام وجود به ایشان دل بدهد. در ادامه چکیده از یک صفحه از کتاب را با هم می خوانیم: معمولاً تصور انسان ها بر این است که اگر بخواهند مسیر عبودیّت و بندگی را طی کنند باید در اعمال ظاهری کوشش زیادی داشته باشند؛ اما برمبنای تعالیم انبیا و اولیا الهی، آن چیزی که از این عمل ظاهری و پیکره‌ی بیرونی عمل برتر است، محبّت، عشق، عبودیّت و اخلاصی است که در قلب انسان قرار دارد. محبّت و عشق، از یک سو معیار و محک سنجش است و از طرف دیگر وسیله‌ی حرکت انسان. حال سوال این است که چرا محبّت این اندازه ارزش و قیمت دارد؟ انسان در عالم خلقت مقرر است به سمت خداوند متعال حرکت کند؛ حرکت انسان به سمت خداوند یعنی شخص از خود بیرون بیاید و بجای اینکه خودرا بخواهد، خدا را بخواهد؛ بجای اینکه تابع نفس باشد، تابع خدا باشد و خداوند را در وجودش حاکم کند. بطور قطع این هدف با انجام اعمال ظاهری ممکن نیست و اگر انسان مدام سر بر سجده بگذارد و رکوع کند و صدقه بدهد و هزاران کار خیر انجام دهد، تا آن جنبه‌ی قلبی در وجودش فعال نشود، رشد نمی کند و حرکتی به سمت خدا انجام نمی گیرد.
جوهره‌ی عمل صالح، محبّت اولیای الهی است و انسان بدون این محبّت نمی تواند مسیر تقرّب الهی را طی نماید. برای اینکه در قوس صعود و بالا رفتن به سمت خدا، امام واسطه‌ی تقرّب است و اوست که انسان ها را به طرف خدا می کشاند. بنا بر این کسی که می خواهد به سمت خدا حرکت نماید، باید خودرا به امام نزدیک کرده و با تمام وجود به ایشان دل بدهد. و هم از این جهت که در قوس نزول نیز تمام امور عالم به دست امام است و از قلب امام می جوشد و پایین می آید و او فاعل در کائنات است و نیاز نیست که خودرا با آن تنظیم نماید. پس وقتی مطلبی از قلب حضرت می گذرد و ایشان آنرا بیان می کنند، اگر بخواهند دیگر امور را نیز طبق اراده‌ی قلبی شان تدبیر می کنند و نفوس و اسباب و علل را پیش می برند. «اکسیر محبت حسینی» کتابی کاملاً متفاوت درباره‌ی عشقی کاملاً متفاوت، تازه ترین اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن وکیلی است که اخیرا در ۲۲۴ صفحه به بهای ۳۰ هزار تومان انتشار یافته است و در روزهای ماه محرم با تخفیف ۴۰ درصدی به بهای ۱۸ هزار تومان به فروش می رسد. علاقه مندی برای خرید این اثر می توانند به اینجا مراجعه کنند!

1399/07/03
22:59:07
5.0 / 5
2485
تگهای خبر: اسلام , امام , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس