مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف خبر داد:

برگزاری مراسم اربعین حسینی در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبركه

برگزاری مراسم اربعین حسینی در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبركه مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلان اینكه امسال به خاطر شیوع ویروس كرونا برگزاری هرگونه تجمع و راه پیمایی ممنوع می باشد، اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه می خواهد در 2 هزار امامزاده و بقاع متبركه مراسم عزاداری اربعین حسینی را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتكل های بهداشتی برگزار كند.


حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی -مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه- در گفت و گو با ایسنا، در مورد برنامه های این سازمان در روزهای اربعین اظهار داشت: باتوجه به منتفی شدن پیاده روی اربعین حسینی سازمان اوقاف و امور خیریه در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه مراسم عزاداری را برپا خواهدنمود.
وی افزود: این مراسم ها در صحن ها و بخش های روباز اماکن مقدس و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل ها بهداشتی برگزار می شود، همین طور مراسم بامداد روز اربعین دو ساعت پیش از اذان ظهر شروع شده و با قرائت قرآن، مداحی مادحین اهل بیت(ع) و سخنرانی کارشناسان دینی و نهایتا قرائت زیارت اربعین به انتها خواهد رسید.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد: بر طبق برنامه ریزی قبلی طرح «بصیرت عاشورایی» از ابتدا محرم آغاز و تا اختتام ماه صفر ادامه خواهد داشت، به همین دلیل در اربعین حسینی نیز بعد از نماز مغرب و عشا مراسم عزاداری را خواهیم داشت و این روند تا عزای حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به قوت خود باقی است.
موسوی متقی تصریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا از برگزاری مواکب و راه پیمایی اجتناب کرده اما در جوار امامزادگان به صورت محدود موکب هایی را خواهیم داشت که علاوه بر پذیرایی با رعایت بهداشت و بسته بندی درست به ارائه محصولات بهداشتی خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: از آنجایی که خیلی از مراسم های مذهبی بمنظور شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است هزینه های این مراسم ها در چارچوب ارائه بسته های معیشتی و کمک مومنانه در مواکب و بین خانواده های نیازمند توزیع خواهد شد، البته میزان دقیق ارائه کمک ها را تا به امروز نداریم برای اینکه خیرین همچنان در حال ارائه کمک هستند و در آینده می توان آمار دقیقی اعلام نمود.1399/07/14
13:32:27
5.0 / 5
2005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس