اولین همایش قصه گویی در مؤسسه كشوری مهد قرآن برگزار گردید

اولین همایش قصه گویی در مؤسسه كشوری مهد قرآن برگزار گردید عطر حرم: اولین همایش قصه گویی ویژه مادران، مدیران و مربیان از جانب معاونت تخصصی كودك و نوجوان مؤسسه كشوری مهد قرآن برگزار گردید.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، اولین همایش قصه گویی ویژه مادران، مدیران و مربیان با حضور قصه نویسان و قصه گویان نام آشنای كشورمان با تاكید بر خواندن كتاب های قصه و گسترش فرهنگ مطالعه در خانواده ها از جانب معاونت تخصصی كودك و نوجوان مؤسسه كشوری مهد قرآن در سالن همایش این مؤسسه برگزار گردید.
شركت كنندگان در این همایش با دیدگاه های كارشناسان مجرب قصه گویی و سرفصل های اصلی قصه گویی، قصه نویسی و شعر خوانی آشنا شدند.

رزومه كلی مدعوین
۱- كلر ژوبرت نویسنده فرانسوی الاصل: تجربه نزدیك به سه دهه نویسندگی قصه برای كودكاننویسنده كتاب های قصه ویژه كودكان در حوزه تربیت دینی با بیش از ۲۰ اثر معروف و ماندگار از جمله: خداحافظ راكن پیر، كلوچه های خدا و... مدرس ممتاز قصه نویسی برای كودكان در سطح كشور۲- مهتاب شهیدی: كارشناس ارشد مدیریت فرهنگینفر اول جشنواره بین المللی قصه گویی كانون پرورش فكری در سالهای اخیر ۳- كبری بابایی: شاعره ممتاز و مشهور كودكانكارشناس شعر در سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش – مجلات رشد و كانون پرورش فكریمدرس كشوری كارگاه های شعر و قصه ویژه مربیاننویسنده چندین كتاب شعر در حوزه كودكان۴- قدیر محسنی: نویسنده مشهور قصه های تخیلی و واگرا برای كودكان و نوجوانانكارشناس قصه نویسی در كانون پرورش فكریمدرس كارگاه های قصه نویسی ویژه مربیان و معلمان"گزیده ای از سخنان و دیدگاه های تخصصی قصه نویسان، قصه گویان كشور در این همایش"

همه قصه خوان شویم
مهتاب شهیدی قصه گوی برتر كشوری در چندین جشنواره داخلی و بین المللی قصه گویی: برگزاری همایش قصه گویی از جانب مؤسسه كشوری مهد قرآن كار فرهنگی ارزشمندی است با تبریك به دست اندركاران بویژه اینكه درباره آموزه های قرآنی و دینی برای مقطع مهم كودكان ۳ تا ۶ سال می باشد. شهیدی می گوید: برخی بچه ها ممكن است در كودكی به خواندن كتاب قصه علاقه ای نداشته باشند به جهت اینكه بچه ها را به قصه و داستان علاقمند كنیم بهترین كار این است كه قصه گویی را یاد بگیریم. قصه گویی برای قشر خاص و گروه سنی خاصی نیست همه ما باید این هنر را بلد باشیم.
قصه بال پرواز كودك
كلر ژوبرت نویسنده مشهور قصه های دینی و تصویرگر كتاب های قصه ویژه كودك در حوزه تربیت دینی از تأثیر قصه و قصه خوانی برای كودكان می گوید: وقتی برای بچه ها قصه می خوانیم آنها را به كتاب خواندن علاقمند می كنیم. بچه هایی كه در كودكی قصه می خوانند وقتی بزرگ می شوند یاد میگیرند كه مطالعه را فراموش نكنند. من قصه نویسی را از تعریف قصه های خودم برای فرزندانم شروع كردم. بعدها تصمیم گرفتم این قصه ها را پر وبال بدهم و آن را چاپ كنم.
ضرورت مصرف كالاهای فرهنگی
قدیر محسنی: هر كس (والدین بخصوص مادران) باید شبیه خودش قصه بخواند. میزان مصرف كالاهای فرهنگی (خواندن كتاب، مجله، روزنامه، دیدن فیلم، تأتر، سینما و... ) از شاخص های مهم پیشرفت هر جامعه می باشد.
با خودتان عهد ببندید هر میزان كه برای تقویت جسمتان كالا (غذا، خوراكی، میوه و... ) مصرف می كنید به همان اندازه هم در تقویت فكر و اندیشه خود كالای فرهنگی مصرف كنیم. جهان بینی خویش را افزایش دهید. جرأت طرح مسئله از جانب والدین با خواندن كتاب، شعر، قصه زیاد می گردد.
والدین باید مهارت های خویش را بالا برند تا مهارت بچه ها زیاد شود و دارای تفكر و خلاقیت شود. كودك شما باید جرأت طرح مسأله را پیدا كند تا بتواند قدرت حل آن را بدست بیاورد. دانسته ها (دانش) خویش را به اشتراك بگذاریم با دوستان و خانواده ها اولین همایش قصه گویی ویژه مادران، مدیران و مربیان با حضور قصه نویسان و قصه گویان نام آشنای كشورمان با تاكید بر خواندن كتاب های قصه و گسترش فرهنگ مطالعه در خانواده ها از جانب معاونت تخصصی كودك و نوجوان مؤسسه كشوری مهد قرآن در سالن همایش این مؤسسه برگزار گردید.
شركت كنندگان در این همایش با دیدگاه های كارشناسان مجرب قصه گویی و سرفصل های اصلی قصه گویی، قصه نویسی و شعر خوانی آشنا شدند.
نخستین همایش قصه گویی ویژه مادران، مدیران و مربیان با حضور قصه نویسان و قصه گویان نام آشنای كشورمان با تاكید بر خواندن كتاب های قصه و گسترش فرهنگ مطالعه در خانواده ها از جانب معاونت تخصصی كودك و نوجوان مؤسسه كشوری مهد قرآن در سالن همایش این مؤسسه برگزار گردید.
شركت كنندگان در این همایش با دیدگاه های كارشناسان مجرب قصه گویی و سرفصل های اصلی قصه گویی، قصه نویسی و شعر خوانی آشنا شدند.
تعامل فرهنگی پیدا كنیم. كتاب خواندن باید عادت زندگیمان شود ما باید نگران كتاب نخواندن باشیم.

چه كتابی انتخاب كنیم ؟
مسعود تهرانی فرجاد معاون تخصصی كودك و نوجوان مؤسسه كشوری مهد قرآن: همایش قصه گویی برای والدین و مربیان فرصتی است برای انتقال و آشنایی بیشتر والدین با كتاب و كتابخوانی همینطور از دیگر فواید این همایش نحوه انتخاب كتاب خوب و آشنایی با ناشران تخصصی و آثار برتر در حوزه كودك و نوجوان است.
كارگاه های آموزشی قصه گویی و قصه نویسی
تشكیل كارگاه های قصه نویسی، قصه گویی، شعر و داستان همچون دست آوردهای دیگر همایش می باشد به قول زینب كریمی مدیر مهد شكوفه های دفتر مركزی مؤسسه كشوری مهد قرآن عنوان كارگاه و روزهای برگزاری و مدرس آن بشرح ذیل می باشد.
كارگاه قصه گویی روزهای یكشنبه ساعت ۳۰/۱۲ تا ۳۰/۱۶ مهتاب شهیدی
كارگاه شعر و قصه روزهای پنجشنبه ساعت ۳۰/۱۲ تا ۳۰/۱۶ كبری بابایی
كارگاه قصه نویسی روزهای شنبه ساعت ۳۰/۱۲ تا ۳۰/۱۶ قدیر محسنی

1396/09/26
23:32:23
5.0 / 5
5075
تگهای خبر: جشنواره , دین , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس