آیت الله مجتهدشبستری:

ترك امر به معروف و نهی از منكر اعلام جنگ با خدا است

ترك امر به معروف و نهی از منكر اعلام جنگ با خدا است به گزارش عطر حرم تولیت مدرسه علمیه ایروانی با اشاره به اینكه ترك امر به معروف و نهی از منكر اعلام جنگ با خدا است، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منكر اشرف فرایض و ضامن اجرای احكام الهی است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، آیت الله مجتهدشبستری تولیت مدرسه علمیه ایروانی، امروز در جلسه درس خارج فقه که در همین مدرسه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: برخی گناهان سبب نزول بلا می شود.
نماینده مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به اینکه انجام سه گناه نزول بلا را قطعی می کند، اظهار داشت: چنانچه مصیبت زده ای درخواست کمک و یاری داشته باشد اما دیگران نسبت به درخواست او بی تفاوت باشند و به رفع گرفتاریش اقدام نکنند چنین جامعه ای با نزول بلا مواجه می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: طبق صریح روایات؛ اگر آدمی به فریاد کسی که یاری می طلبد بی تفاوت باشد چنین شخصی فاسق و فاجر بوده و از جرگه مسلمانی خارج می شود.
تولیت مدرسه علمیه ایروانی بیان داشت: همینطور اگر مظلومی از ظلم ظالم فریاد برآورد و درخواست کمک نماید و دیگران نسبت به این ظلم بی تفاوت باشند چنین جامعه ای هم گرفتار بلا می شود؛ انسان مومن یاور مظلوم و دشمن ستمگر است.
آیت الله مجتهدشبستری در انتها با تکیه بر اینکه آیات و روایات بسیاری مسلمانان را به انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر سفارش کرده است، تصریح کرد: همینطور اگر در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر تضییع شود افراد آن جامعه گرفتار بلا می شوند.
وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر اشرف فرایض و ضامن اجرای احکام الهی است و اگر کسی این فریضه الهی را ترک کند گویی با خدا و رسول الهی اعلام جنگ کرده است.


منبع:

1399/09/10
16:28:24
5.0 / 5
1446
تگهای خبر: فریضه الهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس