رمضانی فر در گزارش عطر حرم خبرداد:

راه یابی ۵۹ نفر به مرحله سوم آزمون حافظان قرآن

راه یابی ۵۹ نفر به مرحله سوم آزمون حافظان قرآن به گزارش عطر حرم محمد رمضانی فر مدیر کل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم در سازمان دارالقرآن از طریق یابی ۵۹ نفر به مرحله سوم آزمون اعطای مدرک به حافظان از ۳۱۰۰ شرکت کننده در این آزمون خبرداد.محمد رمضانی فر مدیر کل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم در سازمان دارالقرآن الکریم در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مرحله دوم اعطای مدرک به حافظان اظهار داشت: سال جاری در هفته سوم آبان ماه سالجاری آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان برگزار گردید.
وی با بیان تعداد افراد ثبت نام کننده در این آزمون افزود: ۳۱۰۰ نفر حفاظی که بیشتر از این حد نصاب لازم را جهت حضور در آزمون مرحله دوم کسب کرده بودند مجاز شدند تا در آزمون مرحله دوم که به صورت شفاهی است شرکت نمایند.
مدیر کل آموزش و سنجش در سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه ۱۷۵۳ نفر از حفاظ در این آزمون شرکت کردند، عنوان کرد: آزمون به صورت غیر حضوری و متمرکز در تمام استان ها برگزار می شد بدین نحو که حافظان به محل آزمون در مراکز استان ها مراجعه نموده و آزمون دادند.
وی با بیان آمار کسانی که حائز دریافت مدارج مختلف بودند، بیان داشت: ۳۵۲ نفر حائز دریافت درجه ۳ در رشته حفظ کل قرآن، ۸۱ نفر حائز مدرک درجه ۴ قرآن کریم در رشته حفظ ۲۰ جز و ۱۱۱ نفر حائزین مدرک درجه ۵ در رشته حفظ ده جز شدند.
رمضانی فر بابیان اینکه ۵۹ نفر از حفاظ که حد نصاب های بالا را کسب کردند توانستند به آزمون مرحله سوم راه پیدا کنند، خاطرنشان کرد: آزمون مرحله سوم هم در روز جمعه اول اسفند ماه به صورت متمرکز در سازمان دارالقرآن برگزار می شود.
وی ضمن اشاره به فرایند صدور مدارک تشریح کرد: حفاظی که جز این آمار هستند یک قطعه عکس و کپی کارت شناسایی جهت احزار هویت به ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان ها فرستاده و یا با رفتن به آنجا مدارک را تحویل داده و ادارات کل با ارسال به دبیرخانه اعطای مدرک به حافظان فرایند نهایی اعطای مدرک به حافظان با امضای رئیس سازمان تبلیغات و وزیر ارشاد طی شده و تا آخر سال به دست حفاظ می رسد.
مدیر کل آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن افزود: آزمون های ارزیابی و اعطای بالاترین اعطای مدرک تخصصی به حافظان را جمهوری اسلامی دارد این آزمون ها مصوبه ۵۷۳ شورایعالی انقلاب فرهنگی داشته و مدارکی هم طراز با دکتری، فوق لیسانس، لیسانس به حفاظ اعطا می شود. کسانی که حائز مدرک درجه ۵ می شوند هم طراز دیپلم و کسانی که حائز درجه ۴ شده هم طراز فوق دیپلم است. حفاظ کل قرآن کریم می توانند مدارج سه الی اول خویش را هم که هم سال با مدرک دکتر، فوق لیسانس و لیسانس است را بنا بر نمره خود در این آزمون ها کسب کنند.
وی ضمن اشاره به آغاز ثبت نام شانزدهمین آزمون ها از آغاز اسفند ماه اظهار داشت: این آزمون به صورت کلی دو مرحله دارد کتبی و شفاهی منتها برای کسانی که می خواهند مدارک درجات بالاتر را کسب کنند باید در مراحل سوم و چهارم هم شرکت کنند.


منبع:

1399/10/18
00:06:43
0.0 / 5
1042
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس