یك عضو كمیسیون فرهنگی:

در ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س)تأمل نماییم

در ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س)تأمل نماییم به گزارش عطر حرم نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بهره گیری از مکارم اخلاقی و رفتاری مکتب حضرت زهرا(س)در تنظیم و تبیین مبانی در رابطه با خانواده، اشاره کرد: در ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س)تأمل نماییم.


غلامرضا منتظری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم توجه به مکارم رفتاری و اخلاقی زندگی با برکت حضرت زهرا(س) در تبیین مدلهای رفتاری و اخلاقی خانواده در کشور اظهار داشت: برای کسب فیض بیشتر از مکتب حضرت زهرا(س)باید به چند نکته دقت کنیم، نکته اول موضوع با اهمیت شناخت و معرفت است، تا زمانی که شناخت و معرفت لازم را نسبت به این مکتب نداشته باشیم، طبیعتا بهره لازم را از آنها نخواهیم برد، بدین سبب باید از شناخت های سطحی عبور کرده و به یک شناخت عمیق دست پیدا نماییم.
وی ادامه داد: از طرف دیگر شناخت ما باید جامع باشد، یعنی در کنار مباحث در رابطه با ایام شهادت آن حضرت باید از نقش سیاسی، اجتماعی، نقش مادرانه و از عبادت ایشان باخبر و آگاه باشیم و در ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س) تأمل نماییم، برای مثال باید به بررسی این مهم دقت کنیم که روابط عاطفی حضرت با فرزندان خویش چگونه بوده است، بعد از مرحله شناخت به مرحله عمل می رسیم، در این مرحله باید آن مبانی ای که از مکتب حضرت برای مثال در حوزه خانواده درک کرده ایم را بعنوان یک مدل در الفبای تعلیم و تربیت در خانواده و همسرداری مورد توجه قرار بدهیم.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار نمود: به جهت اینکه به جمال و کمال مطلوب در کیفیت عمل خود دست پیدا نماییم باید به آن مدل هایی که خداوند به ما معرفی کرده است، یعنی مدلهای رفتاری، اخلاقی و خطوط شخصیتی ائمه اطهار(ع) اقتدا نماییم، البته برای نزدیک شدن به خطوط شخصیتی آن بزرگواران باید تمرین نماییم.
منتظری افزود: باید بررسی نماییم که در زندگی خود به چه میزان به مبانی اخلاق و رفتاری زندگی آن بزرگواران پایبند هستیم، برای مثال باید نگاه کرد آیا به نماز اول وقت پایبند هستم؟ آیا به اصول فرزندداری پایبند هستیم؟آیا به ساده زیستی حضرت زهرا(س)در خانواده توجه داریم؟ این اصول فقط جهت اطلاع نیست بلکه برای عمل می باشد، برای مثال اگر ساده زیستی ایشان را بعنوان یک شاخص شایسته زیستن آموخته ایم باید در حد توان نیز اهتمام نماییم به این مهم پایبند باشیم حتی در صورتیکه توان خرید بیشتر داشته باشیم.
نماینده مردم گرگان در مجلس با تاکید بر اینکه از تناقض در کلام و رفتار در این عرصه پرهیز نماییم، عنوان کرد: الگو ارجح است و نباید نظر خودمان را بر الگو ترجیح بدهیم، هر جا که الفبای شخصیت ما صحیح شکل نگرفته باشد آنقدر باید تمرین نماییم تا به آن الگو نزدیک شویم، نمی توانیم مانند حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)زندگی نماییم ولی باید تلاش نماییم تا به آن نزدیک شویم، شخصیتی مانند سردار سلیمانی کوشش کرد که علوی باشد، کوشش کرد که فاطمی باشد، هیچ وقت مدعی نبود که همچون حضرت علی (ع) است ولی کوشش کرد الگوی زندگی خودرا ائمه اطهار(ع)قرار دهد، ما نیز اهتمام نماییم زندگی خودرا به معارف و مبانی اخلاقی و رفتاری ائمه اطهار (ع)نزدیک نماییم.
منبع:

1399/10/28
17:30:41
0.0 / 5
1041
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس