با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

طرح ملی یزد بعنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران شروع به كار كرد

طرح ملی یزد بعنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران شروع به كار كرد عطر حرم: با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و استاندار یزد آیین شروع رسمی طرح ملی ˮ یزد اولین پایتخت صحیفه سجادیه ایرانˮ اجرا شد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز دوشنیه ششم بهمن ماه در آیین شروع رسمی «طرح ملی یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران» که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد با اشاره به اینکه دعا وجه مشترک همه ادیان الهی و جامع اساسی همه باورمندان به مبدا خلقت پیامبران الهی و رستاخیز آدمیان است اظهار نمود: خداوند انسان را به خواندن و طلبیدن صدا می زند. آنانی که شهد شیرین این فضیلت و حقیقت را چشیده باشند آموزگار روشنایی و بیداردلی هستند.
وی اظهار نمود: صحیفه سجادیه سرشار از نور است. گفت و گو از ادب نفس، ادب درس و ادب زبان که گمشده روزگار ما سرچشمه می گیرد، در زندگی امروز صحیفه سجادیه سرچشمه هدایت و معرفت است و زندگی مومنانه و روشنگرانه را برای انسان به ارمغان می آورد. صحیفه سجادیه مرتبه ای بسیار بالا دارد و از فرقه گرایی و فاصله گذاری ادیان و مذاهب به دور است. راه مقدس و تابناک آموزه های ناب الهی و جلوه ای پرفروغ بر رفتار و گفتار دوده (ع) است. صحیفه سجادیه نمونه کامل قرآن صاعد، گنجینه معرفت و معنویت و سرچشمه بخش بزرگی از فرهنگ ناب دینی است. این کتاب پرگوهر و سراسر نور همچنان ناشناخته مانده است.

وی اظهار داشت: معاونت قرآن و عترت در عمل به وظایف خود در جریان سازی های صحیح فرهنگ اسلامی و باتوجه به محجوریت صحیفه سجادیه، به طراحی طرح ملی پایتخت صحیفه سجادیه ایران اقدام نمود. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای آنرا به دارالمومنین یزد سپرد و به همین دلیل لوح افتخار اولین پایتخت صحیفه سجادیه را به مردم آن دیار تقدیم می نماییم.
در ادامه، محمد علی طالبی ـ استاندار یزد ـ با اشاره به اهمیت و جایگاه صحیفه سجادیه اظهار نمود: یزد داشته های غنی فرهنگی بسیار زیادی دارد و قرن ها بعنوان دارالعباده مشهور بوده است اما طی دهه های گذشته با رشد شهرنشینی گرفتار لطمه هایی شده است که باید به این داشته های غنی برگردیم.
وی اظهار داشت: اطمینان داریم که کارهای فرهنگی می تواند به رشد بیشتر جامعه مذهبی ایران کمک نماید امیدواریم بتوانیم از این طریق فرهنگ دعا و نیایش را در جامعه ترویج دهیم.
منبع:

1399/11/07
13:14:56
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس