برگزاری نشست مشترك ستاد امر به معروف و مجمع رهروان امر به معروف

برگزاری نشست مشترك ستاد امر به معروف و مجمع رهروان امر به معروف نشست مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اعضای مجمع رهروان امر به و نهی از منکر و با حضور آیت الله کاظم صدیقی، حجت الاسلام جلیل محبی، سرلشکر مصطفی ایزدی و تعدادی از معاونان ومدیران ستاد امر به معروف و مجمع رهروان در محل این ستاد برگزار گردید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، نشست مشترک ستاد با اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر و با حضور آیت الله کاظم صدیقی، حجت الاسلام جلیل محبی، سرلشکر مصطفی ایزدی و تعدادی از معاونان ومدیران ستاد امر به معروف و مجمع رهروان در محل این ستاد برگزار شد.
حجت الاسلام جلیل محبی -دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر- در این جلسه عنوان کرد: هم اکنون یکی از قوی ترین مجموعه هایی که در استان ها با ستاد امر به معروف و نهی از منکر همکاری دارد مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر است. مثلا مجمع رهروان استان اصفهان رابطه خوبی با ما دارند، با اینکه این روابط استان به استان متفاوت می باشد. پیشنهاد من این است که شما از قوه قضاییه هم کسی را در جمع مجمع رهروان داشته باشید به جهت اینکه می تواند در آن عزمی که برای مبارزه با فساد دارید راهگشا باشد.
وی ادامه داد: قانون پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر که در سال ۹۴ تصویب گردید ظرف دو هفته توسط ریاست وقت مجلس ابلاغ گردید اما نکته اینجاست که سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه این ابلاغیه را به رسمیت نمی شناسند و ما امید نداریم که دولت فعلی این قانون را اجرا نماید.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: کار اجتماعی امروز ستاد امر به معروف و نهی از منکر پشتیبانی از گروه های جهادی است. نزدیک به ۱۱۰۰ گروه جهادی در یک سال و یک ماه گذشته در کشور شکل گرفته است. این ستاد هیچ گونه امر به معروف و نهی از منکری انجام نخواهد داد، بلکه وظیفه ما توسعه امر به معروف و نهی از منکر و توانمند کردن گروه های مردم نهاد مثل همین گروه های جهادی است.
سرلشکر ایزدی رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر- هم در این جلسه عنوان کرد: مجمع رهروان در سرتاسر کشور فعال است و بنا براین گذاشته شده که هر شش ماه یک گزارش منتشر کند. این مجموعه با نهادهای مختلف در استانها در راتباط است و با سپاه و نیروی انتظامی روابط نزدیکی دارد.
وی ادامه داد: ما با قوه قضاییه وهمین ستاد امر به معروف و نهی از منکر تفاهم نامه امضا کرده ایم و در ۲۷ استان کشور هم فعال هستیم و در ۴ استان هم هنور نتوانسته ایم اقدام نماییم. امیدوار هستیم که بتوانیم امور محوله را در سرتاسر کشور به خوبی پیگیری نماییم.
رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: ما احساس نمی نماییم که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز ما مطرح است. صدا و سیمای جمهوری اسلامی در این بحث هیچ مشارکتی ندارد و حداقل ما اینطور احساس نمی نماییم. در فضای مجازی در اینباره هیچ بحثی مطرح نمی گردد و وظیفه ستاد امر به معروف این است که یک روحی در این کالبد بدمد تا این مجموعه ها درگیر کار شوند.
وی افزود: برای قانون امر به معروف و نهی از منکر زحمات بسیاری کشیده شده و باید ابلاغ و پیگیری شود. نهادهایی که مسئول مبارزه با فساد هستند باید به این امر اهتمام کنند و باید پیگیری شود که چرا بعضی از این دستگاه ها کار را زمین گذاشته اند. فضای مجازی یک فضای گسترده ای است که ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید به آن ورد کند و ناهنجاری ها را اصلاح کند.
او همینطور اظهار داشت: بحث آموزش در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در جاهایی که استعدادهایی در اینباره هست پیگیری شود. ما باید با کمک ستاد امر به معروف برای این گفتمان در کشور بسترسازی نماییم و به کارهای آموزشی و پژوهشی اهتمام داشته باشیم.
منبع:

1399/11/13
14:50:04
0.0 / 5
979
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس