حجت الاسلام قمی:

تمسك به قرآن، چاره تمامی مسائل و مشكلات است

تمسك به قرآن، چاره تمامی مسائل و مشكلات است به گزارش عطر حرم حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان قرآنی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی خادم، خادمان قرآن است.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان قرآنی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه والای قرآن عنوان کرد: تمسک به قرآن چاره تمامی مسائل و مشکلات است و در این رابطه تفاوتی میان مسائل اقتصادی، سیاسی و یا فرهنگی نیست.
وی اضافه کرد: چاره اصلی برای انجام هر کاری بازگشت به قرآن است و این راه از سوی خداوند متعال مقرر شده و تمسک به قرآن برای مرتفع ساختن مشکلات جامعه ضروری و تدبر در آیات نورانی قرآن برای اهل دقت غیرقابل اجتناب است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن بیان این مطلب که هنر بزرگ امام راحل به فرموده مقام معظم رهبری ایجاد وحدت بود و این مهم برگرفته از قرآن است، اظهار داشت: راه مرتفع ساختن مشکلات و مسائل بزرگ حاکمیتی هم باید از مفاهیم قرآنی استخراج شود و این نکته از اصول رهبران انقلاب اسلامی به حساب می آید.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با ضرورت پرداختن به مفاهیم متعالی قرآن به شیوه ها و راه های مختلف اظهار نمود: مسائل بزرگ با رفتن به قرآن حل می شوند ازاین رو حفظ، نشر و تبلیغ مفاهیم قرآن ضروری و یک وظیفه الهی است.
وی در ارتباط با وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به قرآن و خادمان آن بیان نمود: تبلیغات اسلامی به معنای نشر معارف قرآنی است و برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در جهت خدمت به خادمان قرآن تنظیم شده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در انتها تصریح کرد: نهادهای دولتی محدودیت هایی برای انجام فعالیتهای خود دارند اما رابطه سازمان تبلیغات اسلامی با قرآن و عزیزان اهل سنت خدمت رسانی است و عزم و اراده راسخی برای انجام این وظیفه در این سازمان وجود دارد.


منبع:

1399/12/12
21:24:14
0.0 / 5
969
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس