دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب در دیدار رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تأكید كرد:

لبنان نمادی از وحدت مذاهب اسلامی مقابل دشمن صهیونیستی

لبنان نمادی از وحدت مذاهب اسلامی مقابل دشمن صهیونیستی به گزارش عطر حرم دبیر کل مجمع چهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: لبنان نمادی از حفظ وحدت مذاهب اسلامی و ادیان آسمانی در مقابل دشمن صهیونیستی است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع در ادامه سفرش به لبنان با سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان دیدار و گفتگو کرد.
شهریاری بااشاره به اینکه مقاومت عامل اصلی وحدت بین مذاهب اسلامی در لبنان است اضافه کرد: لبنان نمادی از حفظ وحدت مذاهب اسلامی و ادیان آسمانی در مقابل دشمن صهیونیستی است.

مراسم بزرگداشت انیس نقاش در لبنان برگزار شد
همینطور در ادامه این سفر مراسم بزرگداشت انیس نقاش تحلیلگر ارشد مقاومت لبنان با تلاش جبهه عمل اسلامی و اتحادیه علمای مقاومت و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و تعدادی از فعالان محور مقاومت در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد.
در بیانیه برگزارکنندگان این همایش آمده است، انیس نقاش، تصویری مقاوم و محوناپذیر بر روی دیوار قدس است، چون که وی در ذهن ما با همه عزم و پافشاری، زیباترین و صادقانه ترین واژه های مقاومت را ترسیم کرد. او با مقاومت اسلامی بیعت کرد و تصمیم گرفت تا با وجدان و شمشیر و با مواضع تزلزل ناپذیر خود به رویارویی با انواع محدودیت های اعمال شده بر ملت ها قیام کند. او مونس مقاومت و ایستادگی بود. او نقاشی بر دیوار چالش ها بود. گرامیداشت او گرامیداشت ما است.
دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب با مفتی اعظم لبنان
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیر کل مجمع در این دیدار وحدت و عقلانیت اسلامی را یگانه راه مقابله با توطئه ها، استکبار جهانی و رژیم نا مشروع صهیونیستی دانست و اظهار داشت: لبنان در این راه همواره الگویی مقاوم است.
شیخ عبدالطیف دریان هم بر وحدت اسلامی تاکید و گفتگوهای مذاهب اسلامی در این راه را ثمر بخش و سازنده توصیف کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با وزیر فرهنگ لبنان دیدار و گفتگو کرد
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در این دیدار ضمن اشاره به قرابت های مذهبی و فرهنگی ایران و لبنان گفت، یکی از پایه های اصلی گفتگو و تقریب مذاهب اسلامی لبنان است.
عباس مرتضی وزیر فرهنگ لبنان هم جمهوری اسلامی ایران را نماد بی نظیر پیشگامی در وحدت جهان اسلام برشمرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با علامه سید علی فضل الله دیدار کرد
حمید شهریاری و علامه سید علی فضل الله در این دیدار درباره نقش سازنده علما در نزدیکی بیشتر شخصیت های شاخص و اثرگذار جهان اسلام بحث و گفتگو کردند.

دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان
حمید شهریاری دبیرکل مجمع با اعضای هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان این کشور دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در این دیدارها بر تقویت گفتگوها بین علمای شیعه و اهل سنت بر پایه تحکیم وحدت اسلامی تصریح کرد و اضافه کرد: امروز جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگری به اتحاد بخصوص بین علمای دینی برای شبهه زادیی و زدودن غبار تکفیر از چهره ی اسلام واقعی نیازمند است.
اعضای تجمع علمای مسلمین هم از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در وحدت آفرینی قدردانی کردند.
شیخ علی خطیب نایب رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان هم با گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله محمد علی تسخیری رئیس پیشین شورایعالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام، از سفر حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری استقبال و آنرا گامی پرارزش برای نزدیکی مذاهب اسلامی در لبنان و منطقه دانست.
منبع:

1400/01/14
23:09:26
5.0 / 5
1018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس