رئیس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد

تقدیر از ۳۳ دانشجو در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت

تقدیر از ۳۳ دانشجو در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت به گزارش عطر حرم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه 33 دانشجو در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزیده شدند، اظهار داشت: نماینده دانشجویان کشور به جشنواره بین المللی قران و عترت از بین این برگزیدگان انتخاب خواهد شد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، دکتر روح الله علی نژاد در نشست خبری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که امروز بصورت مجازی برگزار شد، به تشریح جزئیات برگزاری اختتامیه پنجمین جشنواره ملی قرآن دانشجویان پرداخت و اظهار داشت: اختتامیه این جشنواره به میزبانی وزارت بهداشت طی این روزها انجام خواهد شد. در حقیقت برگزیدگان در هشت بخش به رقابت پرداختند و تعداد رشته های این جشنواره نیز ۳۳ رشته بود.
ایشان سپس اشاره کرد: جشنواره ملی قرآن محل رقابت برگزیده شدگان دستگاه های دانشگاهی است. یعنی دانشجویان از وزارت علوم، بهداشت، دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، فرهنگیان و علوم و معارف در این جشنواره شرکت کردند و به صورتی این جشنواره نماینده دانشجویان ایران اسلامی جهت شرکت در جشنواره بین المللی قرآن کریم دانشجویان جهان اسلام است.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اشاره کرد: این جشنواره ملی قرآن از سال ۶۴ در ایران اسلامی شروع شد و ۲۴ دوره از این جشنواره بصورت دبیرخانه دائم در مجموعه جهاد دانشگاهی برگزار و بعد از آن شکل گیری شورای هماهنگی کارهای قرآنی دانشگاهیان در مجموعه نهاد نمایندگی رهبری که محل حضور نمایندگان همه دستگاه های دانشگاهی بوده است بنا شد این جشنواره بصورت گردشی بین دستگاهها اجرا شود که وزارت بهداشت سومین مرحله میزبانی این جشنواره را بر عهده گرفته است.
دکتر علی نژاد همین طور اشاره کرد: اختتامیه جشنواره فوق در روز یکشنبه ۲۲ فروردین درسالن همایش های رازی علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
وی همین طور اشاره کرد: جشنواره فوق در هشت بخش برگزار شده است که بخش آوایی آن شکل گرفته است. تلاوت تحقیق، ترتیب و حفظ اجزای ۵، ۱۰، ۲۰ و کل قرآن و همچنین رشته دعاخوانی و رشته تواشیح می باشد. در حقیقت بخش عمده ای که ما محل حضور حداکثری شرکت کنندگان را شاهد بودیم بخش معارفی جشنواره است که این نیز در هشت رشته شکل گرفته است. بدین سبب این جشنواره به صورتی طراحی شده است که دانشجویی با ظرفیتی چه در بخش ادبی، هنری، حوزه های تلاوت و حفظ و... نیز بتواند در این جشنواره راه پیدا کند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اشاره کرد: برگزیدگان جشنواره فوق در هر رشته سه نفر خواهد بود و غریب به ۱۲۰ نفر برگزیده خواهیم داشت که به جهت محدودیت های کرونائی فقط از برگزیدگان بصورت حضوری آن هم برگزیدگان تهرانی که حدود ۱۴ نفراز تهران هستند بصورت حضوری تقدیر خواهد شد و مابقی برگزیدگان بصورت مجازی تقدیر خواهد شد.
وی افزود: جشنواره بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان نیز در دوره های گذشته با میزبانی جمهوری اسلامی ایران انجام شد و تصمیم گیری این جشنواره نیز در شورای هماهنگی کارهای قرآنی رقم خواهد خورد و احتمال اینکه ایران میزبان این جشنواره باشد خیلی زیاد است.
علی نژاد همین طور اشاره کرد: جزئیات برگزاری جشنواره بین المللی قرآنی دانشجویان پس از مشخص شدن میزبان اطلاع رسانی خواهد شد و ما در هر رشته ای که در جشنواره محل رقابت باشد یک نفر به نمایندگی از ایران خواهیم داشت و تا کنون اینگونه بوده است که برگزیدگان دو دوره از جشنواره ملی دانشجویان فینالی را با یکدیگر برگزار خواهند کرد و نفر برگزیده نیزبه فینال بین المللی راه پیدا می کند.
وی اشاره کرد: جشنواره ملی قرآنی دانشجویان عملا افرادی امکان حضور در آن خواهند داشت که بیشتردر مسابقات درون دستگاهی خود حائزرتبه شده باشند و برگزیدگان وزارتخانه های وزارت علوم و بهداشت با برگزیدگان سایر دانشگاه ها رقابت خواهند کرد و برمبنای سهمیه ای که به دستگاهها داده می شود عملا طیف شرکت کنندگان در جشنواره مشخص خواهد شد. در جشنواره فعلی نیز ما شاهد حضور نماینده های دستگاهها در رشته های مختلف بودیم. برگزیده های ما عملا رتبه های اول تا سوم رشته ها است و فقط تقدیرها نیز از اینها صورت می گیرد.
علی نژاد اشاره کرد: ما در مراسم اختتامیه جشنواره فوق مجبور هستیم فقط در خدمت تعداد کمی از برگزیده ها در کنار میهمانان ویژه وزارت بهداشت و علوم باشیم. این افراد بعنوان میزبانان در این جشنواره حضور پیدا می کنند. قاعدتا رئیس شورای توسعه کارهای قرآنی در دانشگاه ها که رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه هستند نیز از سخنرانان جشنواره خواهند بود. ضمن اینکه جوایز این جشنواره شامل جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر خواهد بود.
منبع:

1400/01/17
17:07:16
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس