دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

تعمیق روابط دینی، فرهنگی و سیاسی بوسیله گفتگو بهترین راهبرد برای دستیابی به وحدت است

تعمیق روابط دینی، فرهنگی و سیاسی بوسیله گفتگو بهترین راهبرد برای دستیابی به وحدت است عطر حرم: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تعمیق روابط دینی، فرهنگی و سیاسی بوسیله گفتگو و مراودات نزدیک را بهترین راهبرد برای دستیابی به وحدت دانست و اشاره کرد که این شیوه می تواند به تقویت و تحکیم روابط کمک کرده و ما را به تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی نزدیک کند.


به گزارش عطر حرم به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع در بدو ورود به عراق با اشاره به اهداف سفر خود به این کشور، اشاره کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی باتوجه به ماموریت ذاتی خود یکی از تأثیرگذارترین نهادهایی است که می تواند گام مؤثری در جهت آرامش و صلح عادلانه در جهان اسلام و گفت وگوی سازنده میان بزرگان دینی و علمایی بردارد.
وی با اعلان اینکه از ظرفیت این نهاد تأثیرگذار می توان در جهت ایجاد یا تقویت ارتباطات علمایی و دینی برای دستیابی به امت واحده در کشورهای مسلمان بهره جست، اشاره کرد: دیدارهای رو در رو و بیان نقطه نظرها عاملی مهم برای اعتبار زدایی کارهای تبلیغاتی دشمنان وحدت اسلامی است که با انتشار روحیه ستیز و تکفیر و توهین در رسانه های همسو با استکبار تلاش می کنند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در کشور عراق و تأثیر این حوادث بر سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی، اصرار کرد که شدت گرفتن برخی منازعات و اختلافات فرقه ای لزوم کوشش برای جلوگیری از بروز و تعمیق اختلافات جاری را می طلبد.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: بدین جهت پیرو سفر سالهای قبل شخصیت های عراقی و مهمانان شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و تماسهای تلفنی اخیر با شخصیت های برجسته کشور عراق برای تعامل بیشتر در جهت عمق بخشیدن به دوستی و حرکت در امتداد وحدت مسلمین و بیان برنامه های نوسازی مجمع برای رسیدن به اتحادیه کشورهای اسلامی در دستور کارمان در این سفر قرار دارد.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی بهترین راهبرد در مناسبات میان کشورها را کوشش برای درک متقابل بوسیله گفتگو و مراودات نزدیک در بالاترین سطح از نظر سیاسی و به تبع آن در سطوح فرهنگی و دینی دانست و اشاره کرد که این شیوه می تواند به تقویت و تحکیم و ادامه روابط در بهترین سطح کمک نماید.
وی با اعلان اینکه اهداف سفر هیأت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عراق ناظر به همین موضوع تعریف شده است، اظهار داشت: تعمیق روابط دینی و فرهنگی، پیگیری کارهای گذشته، معرفی برنامه های مجمع در دوره جدید و دیدار و ملاقات با شخصیت های برجسته عراقی محور برنامه کاری مان خواهد بود.
منبع:

1400/01/18
12:15:56
5.0 / 5
880
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , تبلیغات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس