آیت الله اعرافی:

اسرائیل از همه دوران ها ضعیف تر شده است

اسرائیل از همه دوران ها ضعیف تر شده است قم مدیر حوزه علمیه کشور اظهار داشت: امروز بر همگان روشن شده است که اسراییل از همه زمان ها ضعیف تر شده است. امروز نفوذ مقاومت به استحکامات نقبی رسید که تصور می کردند که همیشه در امان است. توطئه های اسراییل مقابل همه پیمان های بین المللی است. آنها به دنبال تحمیل استراتژی آشتی سازی در منطقه هستند و دولت های مزدور نیز شریک جرم آنها شدند.


آیت الله علیرضا اعرافی امشب در کنگره قدس شریف که بصورت مجازی برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا به همه برادران و خواهران، علمای گرامی، رزمندگان و مجاهدین دفاع از مقدسات امت اسلامی، فلسطین و قبله اول مسلمانان از جانب خود و حوزه های علمیه جمهوری اسلامی ایران و همایش جهانی قدس شریف درود می فرستم و از خداوند متعال قبولی روزه داری ها و عبادات شما را در این ماه مبارک قبول مسألت می نمایم همچنانکه آرزو می نمایم همه ما شاهد آزادی قدس باشیم که خداوند عزت مسلمانان و خواری و ذلت منافقان را در آن قرار داده است.
وی افزود: غرور صهیونیست ها به حدی گسترده شد که می خواستند از نیل تا فرات را بگیرند و کل ملت های منطقه را تحت تسلط خود بگیرند تا بتوانند قدرت های منطقه را کنترل کند و سرزمین خودرا توسعه ببخشد.
مدیر حوزه های علمیه کشور بیان کرد: آنها توان نظامی مهلکی را برای خود ایجاد کردند ولی آنچه در مقابل این تجاوز ایستاد روحیه جهادی و فتاوایی بود که از طرف علما در همه جهان اسلام صادر شد. فتاوایی که مبارزه با اشغالگری اسراییل و فلسطین را واجب دانست و این مبارزه تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت تا پیروزی نهایی.
رئیس کنگره قدس شریف یادآورشد: این مواضعی که از مقاومت حمایت می کند و رفتار صهیونیست را محکوم می کند، همچنان از طرف شخصیت ها و موسسات دینی دارد به ویژه از طرف مراجع عظام قم و نجف اشرف. برمبنای مواضع حکیمانه رهبر انقلاب و علما و مراجع و مواضعی که آیت الله سیستانی در دیدار با پاپ اعلام نمود ما نیز اعلام می نماییم که دفاع از فلسطین واجب است.
وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) این روز بزرگ را پایه گذاری کرد تا شهدای مقاومت و مسجد الاقصی رابه یاد بیاوریم و فرزندان کشور فلسطین رابه یاد آوریم که به کشورهای دیگر رانده شدند. حضور آنها در کشورشان حقی است که هیچ کسی نمی تواند آنرا بگیرد. این حق تا ابد باید بماند. از آن زمان جنایت های زیادی در مقابل دیدگان جهان و با حمایت نیروهای بزرگ و ابرقدرت ها و توطئه برخی کشورهای عربی رخ می دهد. رژیم هایی که رژیم صهیونیستی تبانی می کنند. درحالی که کسانی که به دنبال نرمال سازی روابط با اسراییل بودند به شکل مخفی اینکاررا می کردند ولی امروز آنها واقعیت خودرا افشا کردند و برای صهیونیست ها سفارت در کشورهای خود ایجاد می کنند و به همین راحتی مردم آواره فلسطینی را فراموش کردند.
وی ادامه داد: این گروه خیانت کردند ولی برمبنای وعده خداوند اساسا آنها شکست خورده و رسوا می شوند. کسانی که روابط خودرا عادی کردند سزای این خیانت را برمبنای وعده الهی خواهند دید. کسانی که در قلب شان مرض دارند به سرعت به سمت اسراییل رفتند و با آنها آشتی کردند. خداوند متعال نیز آنها را رسوا خواهدنمود.
مدیر حوزه های علمیه کشور بیان کرد: امروزه می توان اظهار داشت که این جمله که زمان شکست ها تمام شده کاملا تجلی پیدا کرده است و امروز زمان پیروزی ها است. در گذشته می دیدیم که تانک های رژیم صهیونیستی که آنها را ارتش شکست ناپذیرمی نامیدند وارد کشورهای اسلامی می شدند ولی امروز تانک ها به خودرو های انتقال اجساد صهیونیست ها مبدل شدند و امروز موشک های مقاومت در همه اماکن زیر بنایی رژیم صهیونیستی فرومیریزد.
رئیس کنگره قدس شریف یادآورشد: امروز بر همگان روشن شده است که اسراییل از همه زمان ها ضعیف تر شده است. امروز نفوذ مقاومت به استحکامات نقبی رسید که تصور می کردند که همیشه در امان است. توطئه های اسراییل مقابل همه پیمان های بین المللی است. آنها به دنبال تحمیل استراتژی آشتی سازی در منطقه هستند و دولت های مزدور نیز شریک جرم آنها شدند.
وی اظهار داشت: دومین کار آنها ایجاد تفرقه افکنی است. هدف بعدی آنها کوشش برای تضعیف محور مقاومت بوسیله توطئه ها و حیله های روشن و پیچیده ای که دارند است. تغییر میدان مبارزه از فلسطین به جنگ های داخلی از دیگر اهداف صهیونیست ها است و این مساله چیزی است که در جنگ یمن و سوریه و عراق می بینیم که چگونه مستکبرین و مزدوران آنها چنین می کنند. همین طور به دنبال کشتن علمای مسلمان هستند و می کوشد که با بمباران محور مقاومت را تضعیف کنند و برخی کشورهای اسلامی نیز عملا اجاره تاسیس سفارت را به اسراییل داده اند.
وی افزود: در صورتیکه آمریکایی ها و صهیونیست ها معتقد بودند که با شهادت سردار سلیمانی محور مقاومت تضعیف می شود برای اینکه ایشان رهبری نظامی بزرگی بودند. با این وجود ثمره خون پاک ایشان روشن شده است و امروزه نیز این پیچ تاریخی بشارت پیروزی بزرگی را می دهد. وقتی سامانه پاتریوت و گنبد آهنین نمی تواند جلوی موشک های مقاومت را در نزدیک رآکتور دیمونا را بگیرد همه دنیا آنها را به سخره می گیرند.
وی ادامه داد: مردم و حکومت و دولت ما شعار پشتیبانی از ملت فلسطین را سر می زنند. این مساله در قانون اساسی ما نیز به آن تاکید داشته است.
مدیر حوزه های علمیه کشور بیان کرد: چاره ای که ایران اسلامی برمبنای نظریه مقام معظم رهبری ارائه کرده است طرح صلحی است که برمبنای منافع کشورهای اسلامی و برمبنای معاهدات بین المللی است؛ برای اینکه رژیم صهیونیستی با هیچ قاعده اصیل حقوق بین المللی رژیم مشروعی نیست. قطع روابط اقتصادی وسیاسی و بستن سفارت های اسراییلی در کشورهای اسلامی، دست برداشتن از ذلت ناشی از انفعالات سیاسی از طرف کشورهای اسلامی، حمایت مادی از مقاومت منطقه، ترک مذاکرات مخفیانه و علنی با اسراییل، تشویق کشورهای اسلامی در راه اساسا رابطه با اسراییل، کنارگذاشتن اختلافات ملی و مذهبی و همراه شدن در راه مبارزه با اسراییل، اعلام سریع مخالفت با تمام روندهای نرمال سازی رابطه با اسراییل، حق بازگشت سوریه به عضویت در اتحادیه عرب همچون راهبردهای اصلی است که باید دراین زمینه صورت گیرد.
رئیس کنگره قدس شریف یادآورشد: حوزه های علمیه برمبنای راهبردها و رهنمودهای علما و رهبر انقلاب باوردارد که در این راه به شکل همه جانبه از قدس شریف حمایت کنند. برمبنای باورهای اسلامی دفاع از قدس را وظیفه اصلی خودرا می دانیم و این وظیفه نیز هیچ گاه تمام نخواهد شد.
وی اظهار داشت: فرزندان امت اسلام باید روی چند پیشنهاد تمرکز کنند. کوشش برای توسعه وحدت اسلامی، توسعه گفتگوی اسلامی، مخالفت با انواع تعصب و خشونت، بر حذر داشتن همه محرک های جریانات تکفیری و... همچون این پیشنهادات است.
منبع:

1400/02/15
21:52:06
5.0 / 5
1028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس