استاد حوزه توضیح داد

مستحكم ترین پشتوانه انسان در زندگی كیست؟

مستحكم ترین پشتوانه انسان در زندگی كیست؟ به گزارش عطر حرم قم استاد حوزه اظهار داشت: کسانی که می توانند برای ما تکیه گاه باشند اول خدا و دوم حضرات معصومین (ع) هستند و ما نیاز به یک پشتوانه داریم و هیچ پشتوانه ای برای ما به غیر از خدا، محمد(ص) و آل محمد نیست.


حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در سخنرانی خود در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: امام رضا (ع) راجع به معرفی امام فرمودند امام مانند دوستی همراه، پدری مهربان، برادری که از یک مادر باشد، مادر برای طفل صغیر و پناهگاه انسان در سختی ها و مشکلات است.
وی با اعلان اینکه ما نیاز به تکیه گاه و پشت و پناه داریم، اظهار داشت: کسانی که می توانند برای ما تکیه گاه باشند اول خدا و دوم حضرات معصومین (ع) هستند و ما نیاز به یک پشتوانه داریم و هیچ پشتوانه ای برای ما به غیر از خدا، محمد(ص) و آل محمد نیست.
استاد حوزه علمیه قم اظهار نمود: در مورد زیارت، غریب و بعید مطرح نیست و ما هر کجا که امام را صدا نماییم در حقیقت ثواب زیارت آن امام را برای خود ثبت کرده ایم و بالاترین ثواب زیارت به زیارت امام حسین مقابل السلام اختصاص دارد.
وی افزود: فضیلت زیارت فوق العاده است و پس از زیارت امام حسین (ع) بالاترین فضیلت زیارت به امام علی بن موسی الرضا مقابل السلام اختصاص دارد و به تعبیر آن امام همام هر کسی حضرت معصومه (س) را زیارت کند انگار ایشان را زیارت کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با اشاره به آثار زیارت علی بن موسی الرضا (ع) اظهار داشت: امام هادی (ع) فرمودند که هر کسی هر اندوهی دارد می تواند با زیارت امام رضا مقابل السلام اندوه خودرا رفع کند.
وی افزود: در زیارت جوادیه آمده است که السلام علی امام رئوف و این رئوف یعنی بالاتر تصور ما مهربان بودن، به همین علت می توان اظهار داشت که ایشان هر آنچه برای ما خوب است و ما نمی دانیم را برایمان رقم خواهند زد.
منبع:

1400/03/31
23:00:16
5.0 / 5
369
تگهای خبر: اسلام , امام , حوزه علمیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس