دبیركل كنگره پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر:

آغاز تهیه مجموعه طنین تابناك در كنگره محمد(ص) پیامبر رحمت

آغاز تهیه مجموعه طنین تابناك در كنگره محمد(ص) پیامبر رحمت به گزارش عطر حرم دبیرکل کنگره محمد (ص) پیامبر رحمت در آئینه ادب و هنر اظهار داشت: تهیه مجموعه طنین تابناک با حضور استاد حامد شاکرنژاد از قاریان برجسته بین المللی شروع شده است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حامد تقوایی، ضمن اشاره به این که مجموعه ای نفیس و پرارزش از تلاوت های مجلسی آیات قرآن با مبحث پیامبر اکرم (ص) در حال تهیه است، ابراز کرد: هدف از گردآوری این مجموعه معرفی سیمای پیامبر رحمت در قرآن کریم به صورت هنرمندانه است که به چندین زبان تهیه و منتشر خواهد شد. وی تهیه چنین آثاری را در معرفی اسلام راستین و چهره واقعی نبی مکرم اسلام بسیار بااهمیت خواند و اظهار داشت: کنگره مورد اشاره به این امر که تابحال مغفول مانده بود، همت ورزیده است و در گام نخست تمامی آیات قرآن که به نحوی به معرفی شأن حضرت محمد (ص) می پردازد، با تلاوت استاد حامد شاکر نژاد در استودیو ضبط و در آرامگاه حافظ تصویربرداری شد. تقوایی از تمامی دستگاههای فرهنگی دعوت کرد که به کنگره جهانی پیامبر رحمت ملحق شوند و در حد توان خود نقش آفرین باشند. کنگره محمد، پیامبر رحمت می تواند جرقه ای برای شناساندن این شخصیت والا باشد

حامد شاکر نژاد قاری بین المللی قرآن که در همکاری با کنگره محمد (ص)، پیامبر رحمت آیاتی چند از قرآن کریم را که تلاوت کرده است، در مورد چگونگی انتخاب آیات مورد اشاره اظهار داشت: آیاتی که برای این کنگره تلاوت می شود، از منظر شأن نزول در قله آیاتی قرار دارد که در مورد پیامبر اکرم (ص) نازل شده است. حامد شاکر نژاد که پیش از این در خیلی از کشورهای آسیایی، آفریقایی، اروپایی و آمریکایی برای تلاوت قرآن حضور یافته است، درباره میزان عشق ایرانی ها به پیامبر اظهار داشت: جامعه مسلمان و حتی غیر مسلمان در سرتاسر جهان، ارادت ویژه ای به پیامبر اسلام دارند؛ اما عشق به پیامبر (ص)، خاندان (ع) و قرآن در بین ایرانی ها بسیار پرشور است. او اضافه کرد: این گونه نیست که بگوییم امروز مقرر است به پیامبر (ص) و خاندان (ع) فکر نماییم و یا کمی بیشتر با قرآن باشیم، این ارادت در خون ایرانی ها جاری است و لحظه ای نیست که از آنان جدا باشد، این دو همیشه با هم و مکمل هم هستند. این فعال قرآنی با تکیه بر این که جایگاه پیامبر اسلام در تمامی جوامع، رفیع است، عنوان کرد: حتی آن دسته از معاندین که گاهی با روش های مختلف به پیامبر اهانت می کنند، از جایگاه والای ایشان آگاه اند چونکه همواره دشمنی ها درباره فردی است که برجسته و مهم می باشد. شاکر نژاد ضمن اشاره به این که علت بعثت پیامبر (ص)، آموختن مکارم اخلاق به جهانیان است، بیان داشت: پیامبر زندگی را به انسان ها آموخته است و از همین رو، هرچه در جهت رساندن معارف ایشان به جهان صورت گیرد، کم است؛ ازاین رو باید گفت کنگره محمد، پیامبر رحمت می تواند جرقه ای برای شناساندن این شخصیت والا باشد البته به شرط آنکه تداوم داشته باشد. این فعال قرآنی اضافه کرد: در محافل قرآنی همواره هزاران جوان و نوجوان و خانواده هایشان را می بینیم که با شنیدن تلاوت قرآن، تمایل دارند که قاری شوند؛ اما آنچه مهم می باشد این است که دست اندرکاران امر دست آنان را بگیرند؛ به بیان دیگر، آنچه در باب قرآن و پیامبر انجام می دهیم، زمانی اثربخش خواهد بود که ادامه دار و دارای ثبات رویه باشد. شاکر نژاد ضمن قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و دیگر نهادهایی که به برگزاری این رویداد فرهنگی همت گمارده اند، بیان داشت: از ایشان و تمامی دست اندرکاران درخواست می کنم که این کنگره یک گردهمایی موقت نباشد و ادامه یابد؛ همینطور ضروریست با ساده سازی و زیباسازی معارف در چارچوب کلام و جملات کوتاه، پیام های این کنگره را از راه فضای مجازی در اختیار قرار دهیم تا مردم از معارف بسیار ارزشمند پیامبر لذت ببرند.


منبع:

1400/04/05
19:54:32
5.0 / 5
323
تگهای خبر: اسلام , امام , پیامبر , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس