مدیرعامل مركز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق خبر داد:

رونمایی از نسخه جدید اپلیكیشن مدرسه فناوری فانوس در آینده نزدیك

رونمایی از نسخه جدید اپلیكیشن مدرسه فناوری فانوس در آینده نزدیك مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق اظهار داشت: در نسخه جدید این اپلیکیشن، بخش هایی همچون تلویزیون اینترنتی، درگاه پرداخت، پرونده آموزشی، آزمون و صدور گواهی افزوده خواهد شد.به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ حجت الاسلام محمد قطبی در جلسه هماهنگی خانه فناوری های فرهنگی مشهد و اصفهان وابسته به مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق به معرفی برخی کارهای این مرکز پرداخت و اظهار داشت: کاریزمن، قدمگاه ایده پردازی و رویدادی ملی است که از سراسر کشور در آن شرکت می کنند و انتظارمان این است که در امسال، شعب این مرکز برنامه های خودرا پیش بینی و پیشنهاد دهند.
وی اظهار داشت: بخش سوم از کارهای مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، مدرسه فناوری فانوس است که از جهت فنی متمرکز هستیم اما از جهت تولید و مصرف می تواند در سطح کشور صورت گیرد، کما اینکه تعدادی از محتواهای این اپلیکیشن در قم و بخش دیگر در اصفهان تولید شده است.
قابلیت های نسخه جدید اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس
مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق با اشاره به اینکه خدمات مدرسه فناوری فانوس بصورت ملی ارائه می گردد، اضافه کرد: نسخه دوم اپلیکیشن فانوس در آینده نزدیک به روزرسانی می شود که بخش هایی به آن افزوده خواهد شد که همچون آنها می توان به درگاه پرداخت، پرونده آموزشی، آزمون و صدور گواهی اشاره نمود.
وی تصریح کرد: تلویزیون اینترنتی فانوس، از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن است که در نسخه جدید این اپلیکیشن رونمایی خواهد شد و برنامه های وبیناری و سمیناری را بصورت آنلاین پیش می برد.
حجت الاسلام والمسلمین قطبی گفت: مبادی، از خاصیت های مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق است که در لیست مبادی های اعتباربخشی شرکت های خلاق شناخته شده ایم و باتوجه به ملی بودن این مرکز، ارائه این خدمت، فارغ از این که شرکت دریافت کننده اعتبار از هر کجای کشور باشد، ارائه می شود.
وی اضافه کرد: از دیگر بخش های این مرکز، آینه خانه است که به تبلیغات مربوط به مرکز می پردازد و در این بخش، اطلاع رسانی کارهای مرکز انجام می شود؛ در بخش مذکور، در معرفی دستاوردهای خلاقانه کشور شامل فناوران برتر، محصولات برتر فناوری، شرکت های خلاق، خدمات خلاق و… را باید شناسایی و انتشار دهیم.
حمایت از معرفی تولیدات ملی در سطح بین المللی
وی اظهار داشت: این مرکز، مسأله دیدرو و نشان شایستگی صادرات را در جلساتی با مرکز تعاملات بین المللی ریاست جمهوری و توسعه تجارت مکاتباتی انجام و مدل مورد نظر ویرایش شد و به حدی رسید که حالا می تواند اجرا شود و به یک وفاق اولیه رسیده ایم.
مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق با اشاره به انجام کارهای ملی و بین المللی در زمینه صنایع خلاق اضافه کرد: خدماتی که مرکز تعاملات بین الملل ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت ارائه می دهند، خدمات خوبی است و بودجه ای را جهت پشتیبانی از رسانه هایی که تولیدات ملی را در سطح بین المللی معرفی می کند، تصویب کرده اند که اینها می تواند جذب صنایع خلاق شود چونکه تنها صنایعی که در خدمت رسانه است، صنایع خلاق (فیلم، انیمیشن، متن و گراف) است.
صنایع خلاق می تواند در خدمت تجارت و توسعه جمهوری اسلامی باشد
وی تصریح کرد: صنایع خلاق می تواند تعاملات معرفی و رسانه ای را برای صنایع ما داشته باشد؛ بعنوان مثال اگر تراکتورسازی بخواهد محصول خودرا در کشور دیگری ارائه کند، به موشن، انیمیشن و فیلم و مستند و متن و گراف نیاز دارد که همان صنایع خلاق است.
حجت الاسلام قطبی با اشاره به اینکه صنایع خلاق می تواند در خدمت تجارت و توسعه جمهوری اسلامی باشد، اظهار داشت: تمام سیستم صادرات کشور به شدت محتاج صنایع خلاق است؛ همین که بتوان جمهوری اسلامی را ولو تحت عنوان تراکتور و فلان محصول مثل رُب معرفی نمود، این کار ارزش فرهنگی است.
وی با اشاره به حجم کارهای موجود، اضافه کرد: تمام کارهای ذکر شده باید زیربنای منطقی خودرا پیدا کند و به تدریج پیش رود.
چشم انداز خدمات مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
وی افزود: همانطور که بر روی مدرسه فناوری فانوس یک وب اپ کامل قرار گرفته، در آینده نیز وب اپ کاملی درباب رویداد کاریزمن راه اندازی می شود و مبحث مبادی مرکز با قوت بیشتری پیش خواهد رفت و کریدور میزبانی مرکز در آینده تحت وب قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق باید جنس کار را حداقل ملی در نظر گرفت، هر چند که اگر بتوان در سطح بین المللی پیش رفت، بیشتر مثمر ثمر خواهد بود.
در ادامه این جلسه، حجج اسلام روحبخش «رئیس خانه فناوری های فرهنگی مشهد» و امینی «رئیس خانه فناوری های فرهنگی اصفهان» به ارائه گزارشی از کارهای این مجموعه پرداختند.

1400/04/06
11:29:18
5.0 / 5
529
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس