با شعار هیأت، دولت، مردم؛ حقوق و تكالیف ؛

سیزدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده كشور انجام شد

سیزدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده كشور انجام شد سیزدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت با شعار هیأت، دولت، مردم؛ حقوق و تکالیف اجرا شد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، سیزدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت با شعار «هیأت، دولت، مردم؛ حقوق و تکالیف» در مجتمع یاوران مهدی قم اجرا شد.

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام ناصر رفیعی با اشاره به این که غدیر باید برای همگان معرفی شود، افزود: اگر غدیر انکار شود و نتوانیم حقانیت آنرا اثبات نماییم در حقیقت امامت و مهدویت انکار می شود؛ داستان غدیر برای خودمان قطعی و حتمی شود و ما بعنوان یک هیأتی باید بتوانیم چند دلیل برای حقانیت آن بیان نماییم.
وی با اشاره به این که پیامبر (ص) برای همه چیز حتی نوع لباس پوشیدن سخن گفتند، محال است نسبت به جانشینی خود موضع گیری نداشته باشند، اظهار داشت: برخی می گفتند که پیامبر در مورد جانشین خود سخنی نگفته است درحالی که با زدن چنین حرفی در حقیقت به پیامبر توهین شده است.
وی افزود: برخی مدعی شدند که رسول خدا کسانی را تعیین کرد تا جانشین را مشخص کنند در صورتیکه این فرضیه به هیچ وجه قابل اثبات نیست و در اسناد تاریخی هیچ اشاره ای به شورا نشده است.
رفیعی با اشاره به این که غدیر اعلام امامت نیست بلکه اعلام رسمیت امامت علی (ع) است، عنوان کرد: اولین بار جانشینی پیامبر در خانه پیامبر در یوم الدار ۲۰ سال پیش از غدیر مطرح گردیده است.
وی با اشاره به اینکه در هیأت ها باید عالمانه سخنرانی و مداحی کرد، اظهار نمود: امروز دنیای فضای مجازی است و به آسانی هر سخنی در هر زمان و مکانی قابلیت انتشار دارد به همین علت افرادی که تریبون دارند باید بیشتر مراقب سخنان خود باشند. بدون داشتن علم غدیر نمی توان برای غدیر کار کرد، هیأتی ها باید کتب در رابطه با غدیر را بخوانند و از آن دفاع کنند تا بتوانند غدیر را برای مردم ترویج کنند
استاد حوزه علمیه از دلیلهای سکوت امیرالمومنین (ع) پس از وفات پیامبر یاد کرد و اضافه کرد: یهود به شدت پس از پیامبر ترویج یافته و خطر آن زیاد شده بود، تفکر اجتهاد در بین اهل سنت بر نص مقدم شده بود، منافقان بسیاری در مدینه بودند و خیلی از امام علی (ع) کینه به دل داشتند و نمی گذاشتند که ایشان در رأس باشند. در مورد فتح مکه و تغییر قبله در قرآن آیاتی داریم که می گوید نعمت بر مسلمانان به اتمام رسید اما در مورد روز غدیر داریم که نعمت تمام و کامل شد.
وی فریادها و اعتراض های حضرت زهرا (س) نسبت به غصب خلافت را دیگر نشانه حقانیت غدیر دانست و اظهار داشت: اگر جانشینان پیامبر در خلافت به حق بودند دختر پیامبر هیچ وقت این همه لطمه و لطمه نمی دیدند.
رفیعی با اشاره به این که اگر مظهر عزا و غم شیعه عاشوراست مظهر جشن و شادی شیعه باید غدیر باشد، اظهار داشت: پاداش خورانیدن غدیر در روایات با خورانیدن ۱۲۴ هزار پیامبر برابری می کند. همه ما نسبت به غدیر مسؤولیت داریم، شاکر تلاش غدیریان اول رسول اکرم (ص) و دوم حضرت زهرا (س) هستند.

در ادامه رحیم آبفروش با اشاره به سند استراتژیک جامعه ایمانی مشعر اظهار نمود: این سند در چند موضوع تعارف، ترابط، تعالی، تضایف، تثبیت و تداوم خلاصه می شود و ما این سند را بعنوان یک نقشه بصورت جدی دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم به افق مطلوب دوده (ع) در مورد هیأت برسیم. در راه رسیدن به اهداف، بطور قطعی آفات، موانع و لطمه هایی است و ما باید از نفوذ ناامیدی مراقبت نماییم و به دنبال ترویج امید و در راه راسخ باشیم.
جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با تاکید بر این که مدیران هیأت ها به عبارتی در سوق دادن مردم به سمت تعالی سکان داری می کنند، اظهار داشت: خادمی هیأت یک واژه مقدس است و بار سنگینی بر دوش ما می گذارد، به جهت اینکه بتوانیم به هدف تعالی برسیم باید شرایط مورد نیاز را در خود ایجاد و حفظ نماییم.
وی با اشاره به این که بار سنگین هیأت با پشتیبانی سلسله نورانی شهدا هم راه است، اظهار نمود: در وضعیت امروز که دشمن با تمام توان به میدان وارد شده هیأتی ها هم باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و علاوه بر مراقبت و تقویت یکدیگر، به دنبال ایفای نقش های مهم باشند.
آبفروش برگزاری این همایش ها را فرصتی برای تجدید قوا، افزایش صمیمیت ها و انتقال تجربیات و نظرات دانسته و اظهار داشت: ما باید پرچم هیأت را قدرتمندانه برافراشته نگه داریم و برای گرامی داشت غدیر و محرم مبتنی بر اخلاق و عقلانیت آماده شویم و در امن ترین جای جهان برای دوده (ع) خودمان را خرج نماییم.
وی با اشاره به اینکه بدون همراهی مردم اتفاقات حکومتی رقم زده نمی گردد، اظهار نمود: ما محوریت این همایش را متناسب با شرایط امروز هیأت، دولت و مردم قرار دادیم تا بتوانیم به روابط و وظایف متقابل میان این سه بپردازیم.
آبفروش از انتخاب شعار «زیر علمت امن ترین جای جهان است» توسط هیأت های کشور آگاهی داد و اضافه کرد: هر چند عنصر استقلال برای هیأت یک موضوع مهمست و هر هیأت با هویت، تنوع، عنوان و شعار خاص خود شناخته می شود اما شعار کلی برای یک مجاهدت جمعی و رزمایشی بزرگ در نظر گرفته شده است.

در ادامه حسین حائری طی سخنانی با موضوع هیأت و مسئله احیای غدیر اظهار نمود: در مناسبت های مختلف ما به تعظیم شعائر مکلف می شویم که اوج این وظایف در ماه محرم نمود پیدا می کند.
وی هدف انبیای الهی را از رسالت، قیام مردم برای تقوا و قسط دانست و عنوان کرد: مدیران هیأت، طلایه داران این قیام هستند و اگر بگوییم که تحقق انقلاب اسلامی وابسته به احیای محرم بود اضافه گویی نکرده ایم.
وی زیربنای تحقق تمدن اسلامی را حرکت برمبنای غدیر دانست و اظهار داشت: چند سالی است که در راه احیای غدیر حرکت های قابل توجه رقم زده شده است درحالی که در گذشته غدیر مغفول مانده بود و ما کمتر به آن می پرداختیم.
وی با اشاره به اینکه در روایات نسبت به خورانیدن در غدیر تاکید ویژه ای شده است، مطرح کرد: اوج قضیه سفره داری گره خورده با غدیر است و در ماه محرم هم ما سر دیگ نذری با مسیحی و کلیمی گره خورده ایم.
حائری از شروع کارهای منسجم برای گرامی داشت غدیر و خورانیدن این روز یاد کرد و اظهار داشت: ستادی مردمی افتتاح شد و در تهران برنامه پویش مائده غدیر را دنبال کردیم که در آن ده ها هزار خورانیدن پخت و توزیع شد.
در ادامه سید احمد عبودتیان با اشاره به این که ما ادعای حرکت در راه تبعیت از امام زمان (عج) و سربازی ایشان را داریم، اظهار نمود: اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی مسؤول ستاد فرماندهی امام عصر (عج) است و ما درحال سربازی هستیم نمی توانیم خارج از فرمان رهبری که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده حرکت نماییم.
وی با تاکید بر این که ایشان به صراحت به گروه ها و جریانات مختلف گفتند که زمینه سازی ظهور در حال انجام می باشد، مطرح کرد: امروز روی زمین می توان این زمینه سازی را محاسبه و به خوبی بسترهای فراهم شده را مشاهده کرد.
فرمانده بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با اشاره به اینکه هیچ قدرتی به غیر از قدرت خون سیدالشهدا (ع) نمی توانست واقعه ۱۵ خرداد را رقم بزند، اظهار نمود: نهضت شروع شده و انقلاب به نقطه قابل توجه خود رسیده و در این میان هیأت نقش مهمی داشته است.
وی با اشاره به خاصیت های هیأت انقلابی همچون حضور در میدان خدمت به مردم افزود: امروز به یک ترازی رسیدیم که غلبه جریان انقلابی هیأت در کشور محسوس است همانطور که در عرصه شعر به این جایگاه رسیده ایم.
عبودتیان با اشاره به اینکه هیأت های انقلابی دانسته و ندانسته درحال تحقق فرمان امام هستند، مطرح کرد: شاید برخی باور نداشته باشند اما هیأتی ها همانند شهدا هستند که از همه داشته های خود گذشته و آماده فدا شدن در راه دین هستند و امروز هم به غیر از این هیأتی ها شخص و گروه دیگری نیستند که بتوانند در کشور تحول رقم بزنند.
این فعال فرهنگی اشاره کرد: خیلی از تشکل های جهادی می خواهند تا اختتام میدان خودشان کار را دست بگیرند درحالی که اصل این است که ما بتوانیم از همه ظرفیت ها برای انجام وظایف هیأت بهره مند شویم.

1400/04/26
09:58:55
5.0 / 5
309
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس