آیت الله رمضانی:

اخلاق پیامبر(ص) نقش اساسی در ترویج اسلام داشت

اخلاق پیامبر(ص) نقش اساسی در ترویج اسلام داشت به گزارش عطر حرم دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) روز سه شنبه 20 مهرماه طی سخنانی در جمع کارکنان مجمع جهانی دوده (ع) با تبریک ایام ربیع الاول و طرح سوالی درباره عوامل موفقیت پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: برخی شمشیر علی (ع) و ثروت خدیجه (س) را از عوامل این موفقیت مطرح می کنند که تحلیل دقیقی نیست.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله رضا رمضانی اظهار نمود: پیامبر وقتی در مکه بودند ۱۳ سال دست به شمشیر نزدند، در مدینه هم طی چند سال بحثی از شمشیر و جنگ نبود. جنگ های تحمیلی پیامبر وقتی پیش آمد که ایشان از مکه به مدینه هجرت کردند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) اضافه کرد: در ۸۰ جنگ تحمیلی به پیامبر (ص) از دو طرف بیش از ۳۰۰۰ کشته نشدند، تلاش پیامبر هم این بود که کشته شده های جنگ کم باشد. این در حالیست که در قرن بیستم میلیونها نفر بر اثر جنگ کشته شده اند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری، زبان قرآن را زبان عقل و فطرت عنوان نمود و افزود: این زبان محدود به روز گذشته، امروز و فردا نیست، مخاطب قرآن، فطرت و عقل انسان است. قرآن برا رشد عقلانیت بر تعقل تاکید دارد و عقل را در بالاترین جایگاه می نشاند. حدود ۳۰۰ آیه در قرآن درباره تفکر و تعقل وجود دارد.
آیت الله رمضانی اظهار نمود: پیامبر اکرم (ص) دو نوع معجزه داشتند، قولی و فعلی. قرآن کریم معجزه قولی ایشان است. معجزات فعلی رسول خدا نیز حدود شش هزار مورد بوده است.
آیت الله رمضانی اظهار نمود: خلق و اخلاق پیامبر (ص) موثر بود و نقش اساسی در ترویج اسلام داشت. اخلاق پیامبر موجب شد تا خیلی از دشمنان که ایشان را مورد آزار و اذیت قرار دادند متحول شوند. جناب بلال وقتی حرف های پیامبر را شنید اشک ریخت، او از پیامبر معجزه نخواست. میثم هم معجزه نخواست. جناب جعفر وقتی آیات سوره مریم را برای پادشاه حبشه می خواند اشک می ریخت. این آیات موثر است و با روح و روان هماهنگ است.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) در ادامه اظهار داشت: ما با خلق پیامبر (ص) خیلی فاصله داریم. باید سیره پیامبر را بشناسیم که سیره نجات بخش است. حضرت زهرا (س) درباره پیامبر (ص) می فرمایند: خلق ایشان قرآن است. در روایت های دیگر آمده پیامبر (ص) هیچوقت احساس راحتی نمی کرد و نسبت به جامعه و هدایت بشر دغدغه مند بود و با رنج مردم احساس رنج می کرد.
وی اشاره کرد: قرآن، پیامبر (ص) را بعنوان الگو معرفی می کند. جامعه امروز بشری نیازمند الگوپذیری از پیامبر است.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه فهم ما از دین بر حسب فهم پیامبر نیست، بلکه برحسب میل شخصی خودمان است. اشاره کرد: ما باید خودرا به سیره پیامبر (ص) عرضه نماییم. در کتاب "سنن النبی" علامه طباطبایی ۸۰۰ روایت آمده و ایشان تلاش نموده سنت های پیامبر را در مسائل مختلف بیان کنند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به اقدامات دشمنان برای خشونت طلب جلوه دادن چهره پیامبر اسلام اضافه کرد: ما باید چهره پیامبر اکرم (ص) را در جامعه و سطح بین المللی با رفتارمان معرفی نماییم و این موثرترین نوع تبلیغ است.
منبع:

1400/07/21
10:08:59
5.0 / 5
19
تگهای خبر: اسلام , پیامبر , دین , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس