آخرین وضعیت طرح شناسایی ظرفیت مساجد كشور؛

بیش از 40 هزار مسجد در طرح ملی آمایش مساجد ثبت شدند

بیش از 40 هزار مسجد در طرح ملی آمایش مساجد ثبت شدند عطر حرم: برمبنای آخرین آمار به دست آمده، تعداد مساجد ثبت شده در طرح ملی آمایش مساجد از مرز 40 هزار مسجد گذشت.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، برمبنای آخرین آمار به دست آمده، تعداد مساجد ثبت شده در طرح ملی آمایش مساجد از مرز ۴۰ هزار مسجد گذشت.
بر اساس آخرین آمار به دست آمده تا تاریخ ۲۹ آبان ماه، اطلاعات بیش از ۴۶ هزار و ۲۹ مسجد در طرح ملی آمایش مساجد به ثبت رسیده و استان خوزستان نیز با ثبت ۳ هزار و ۱۵۱ مسجد، بیشترین میزان مشارکت در این طرح را به خود مختص کرده است.
استان های مازندران با ۳ هزار و ۱۲۱ ثبت، اصفهان با ۳ هزار و ۱۱ ثبت، کرمان با ۳ هزار و ۱۰ ثبت و فارس با ۲۹ هزار و ۶۴ ثبت، در رتبه های بعدی قرار دارند. پایین ترین میزان ثبت نیز تا کنون در استان قزوین بوده که رقم ۳۰۲ مورد را به خود اختصاص داده اند.
از برنامه های مهمی که از شروع مهر در دستور کار بنیاد هدایت قرار گرفته و آنرا همگام با مهرواره اوج پیش می برد، طرح آمایش مساجد کل کشور است. در این طرح مقرر است اطلاعات و آمار کلیه مساجد کشور بصورت دقیق استقراء و ثبت گردد.
در این طرح ثبت اطلاعات درباب ظرفیت های مسجد، امام مسجد و برخی خاصیت های فرهنگی و اجتماعی مربوط به محله یا روستایی که مسجد در آن قرار گرفته انجام می شود.
در این آمایش مساجد فعال، مساجد دایر، مساجد تعطیل، مساجد نیاز به حضور و استقرار امام و مسائلی از این دست شناسایی می شوند.
اطلس فرهنگی اجتماعی مساجد خروجی این طرح خواهد بود که علاوه بر نکات ذکر شده سابق، فراوانی مساجد در پهنه جغرافیایی کشور را نیز نمایان خواهدنمود.
گفتنی است، بیش از ۸۰ هزار مسجد در سراسر کشور وجود دارد و این اولین باری است که اطلاعات دقیق، مستند و منسجمی از ظرفیت های مختلف مساجد گردآوری می شود.


منبع:

1400/09/01
22:53:18
5.0 / 5
50
تگهای خبر: امام , فرهنگ , مسجد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس