برگزاری سی امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم

برگزاری سی امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم عطر حرم: رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در سی امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم که با هدف اولویت بندی و جمع بندی برنامه های مربوط به حوزه حفظ قرآن کریم کشور انجام شد بر وظیفه این ستاد در خصوص «هدایت، نظارت و حمایت» تاکید نمود.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، سی امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با هدف اولویت بندی و جمع بندی برنامه های مربوط به حوزه حفظ قرآن کریم کشور در سال ۱۴۰۱ با حضور دستگاه های عضو ستاد در ساختمان امام خمینی (ره) سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شد.
در ابتدای این جلسه، حمید مجیدی مهر رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با تاکید بر این که وظیفه این ستاد که «هدایت، نظارت و حمایت» است و همین طور درباب کارهای این ستاد توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه جلسه نمایندگان دستگاهها به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات دستگاه مربوطه پرداختند.
بر طبق این گزارش، در این نشست ۳۴ عنوان برنامه که در جلسات قبل کلیات آنها تصویب شده بود، بر طبق شاخص هایی همچون ملی بودن برنامه ها و سطح اثرگذاری آنها در کشور، داشتن اولویت زمانی اجرا، امکان عملیاتی کردن در زمان کوتاه و... اولویت بندی شد و قرار شد به ترتیب تعیین شده، صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی پس از تصویب ریزهزینه ها و طرح های تفصیلی، قراردادهای مورد نظر را متناسب با برنامه ها با مجری نهایی منعقد کند.
مصوبات سی امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به شرح زیر است.

۱. قرار شد برنامه مربوط به «حمایت از اجرای طرح تربیت آموزش یار حفظ قرآن کریم» که توسط اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت اجرا خواهد شد، هماهنگی های لازم با سازمان دارالقرآن الکریم که متولی طراحی دوره های تربیت مربی حفظ قرآن کریم است، صورت گیرد.

۲. قرار شد برنامه مربوط به «حمایت از آموزش های تخصصی حفظ در مدارس شبانه روزی حفظ قرآن کریم» در اولویت تخصیص قرار گیرد.

۳. قرار شد ذینفعان نهایی برنامه ها به ویژه در برنامه های ملی بصورت مشخص تعیین شود.

۴. قرار شد برای نظارت تخصصی اجرای برنامه ها و ارزیابی کیفی آنها تدبیر لازم انجام شود؛ به شکلی که برای هر برنامه ناظر متخصص تعیین شود.

۵. قرار شد شرط انعقاد قرارداد بر طبق برنامه های مصوب، مشارکت دستگاه مربوطه به میزان سهم تعیین شده در برنامه مورد نظر باشد.

۶. طبق گزارش رئیس صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی قرار شد حدود ۱۲ میلیارد تومان از اعتبارات برنامه ها که در مرحله اول تخصیص داده خواهد شد، برنامه های مربوطه و دارای اولویت تعیین شود و مابقی برنامه ها در صورت عدم صدور تخصیص و کمبود اعتبار، اجرای آنها با در نظر گرفتن اولویت یک برای سال ۱۴۰۲ موکول گردد.

۷. قرار شد برنامه هایی که امسال تامین اعتبار می شوند، حداکثر مهلت اجرای آنها در امسال خواهد بود.

۸. قرار شد برنامه های کلان و ملی در زمینه حفظ قرآن کریم با در نظر گرفتن برنامه های فعلی، برای پیگیری اعتبارات مورد نیاز پیشنهاد شود.
منبع:

1401/03/31
19:04:28
5.0 / 5
61
تگهای خبر: آموزش , امام , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس