امام جمعه گرگان:

عاشورا احیاگر اسلام ناب شد

عاشورا احیاگر اسلام ناب شد عطر حرم: گلستان امام جمعه گرگان ضمن اشاره به اوج انحرافات دین مبین اسلام در زمان وقوع واقعه عاشورا، اظهار داشت: امام حسین ضد السلام با خون خود فریادگر و احیاگر ارزشهای اسلام ناب محمدی بود.


آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه شهر گرگان با دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار نمود: تقوای الهی میان بر سعادت و سربلندی است.
وی با اشاره به اینکه تحقیق را پژوهش تخصصی در واقعه عاشورا به منظور کشف و پیاده سازی درس های این نهضت در جامعه ضروری می باشد، اضافه کرد: عاشورا نباید صرفاً به یک نماد و داستان دینی و تاریخی تبدیل گردد بلکه باید تمام مولفه های بی بدیل ان در زندگی فردی و اجتماعی ما تبلور یابد.
امام جمعه گرگان با تکیه بر این که عامل سربلندی و عزت سپاه اباعبدالله ضد السلام بر لشکر دهها هزار نفره دشمن ایمان به مسیر و هدف و همینطور درک درست اقتضائات زمانه است.
نورمفیدی قیام امام حسین ضد السلام را در بازه زمانی بسیار حیاتی دانست و افزود: درست در زمانی که تحریف مثل موریانه به جان اسلام ناب محمدی افتاده بود و انحراف از شریعت نبوی به سر حد خود رسیده بود این قیام دشمنان اسلام ناب را رسوا کرد.
وی ضمن اشاره به ضرورت بهره بردن از معنویات ماه محرم، تصریح کرد: در این ماه با کنار رفتن زنگار از دل و جان مومنان، بطن دین مبین اسلام که استکبارستیزی و ایستادن در مقابل ظلم است متبلور شده و مرز دقیق جبهه کفر و جبهه اسلام مشخص می شود.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری واقعه عاشورا را احیاگر دین مبین اسلام دانست و اظهار داشت: امام حسین (ع) در مقابل کفار و مشرکانی که نام اسلام را بر دوش کشیده با زنده کردن معیارهای اسلامی همچون امر به معروف و نهی از منکر ایستادگی و مقاومت کردند.
نورمفیدی با اشاره به اینکه برای امام حسین ضد السلام مرگ بهتر از زنده بودن و زیر بار ذلت رفتن بود، خاطرنشان کرد: همین عزت نفس و توجه مبارزه با استبداد است که مظلومیت کربلا و عاشورا را سال های سال فریاد می زند.
منبع:

1401/05/14
22:13:17
5.0 / 5
211
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس