مدیر كل امور اجرایی زكات كشور اعلام كرد:

افزایش پرداخت زكات در كشور

افزایش پرداخت زكات در كشور به گزارش عطر حرم مدیركل امور اجرایی زكات كشور اعلام نمود: مردم نیكوكار كشورمان در 9 ماهه نخست سال جاری 288 میلیارد تومان زكات دادند كه این میزان زكات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال قبل 63 درصد رشد داشته است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، «نجفعلی انتظاری» در نشست شورای زكات استان یزد با تاكید بر تشكیل نهضت احیاء و ترویج زكات در تمام سطوح و با همكاری تمام مسئولان، اظهار داشت: زكات یك تشكیلات فرا بخشی دارد و سازمان ها، نهادها و وزارتخانه های مختلفی عضو شورای عالی زكات هستند و طبق قانون وظایفی برای هر كدام مشخص شده كه كمیته امداد بعنوان دبیرخانه این شورا، وظیفه جمع آوری و هزینه كرد زكات را بر عهده دارد.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در پنجمین اجلاس سراسری زكات كشور، بیان كرد: استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه و دانشگاه ها در بحث پژوهش و تحقیق و بررسی مباحث فقهی فریضه الهی زكات ازجمله نكات مهم مطرح شده در همایش سراسری زكات بود.
مدیر كل امور اجرایی زكات كشور با بیان این كه شورای زكات در روستاها فعال می شود، اضافه كرد: پیگیری امور زكات در روستاها با استفاده از ائمه جماعات، دهیاران، شورای روستا و مروجان جهاد كشاورزی در دستور كار است تا بعد از شناسایی ظرفیت هر روستا، زكات جمع آوری شده در همان منطقه برای آبادانی و رسیدگی به امور محرومان هزینه شود.
وی در ادامه با اشاره به مشاركت نیكوكاران در پرداخت زكات اظهار داشت: مردم نیكوكار كشورمان در 9 ماهه نخست سال جاری 288 میلیارد تومان زكات دادند كه این میزان زكات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال قبل 63 درصد رشد داشته است.
انتظاری اضافه كرد: 73 درصد از زكات جمع آوری شده در 9 ماهه نخست امسال برای رسیدگی به محرومان در زمینهٔ معیشت، درمان، مسكن، تحصیلی و 27 درصد زكات برای ساخت و تكمیل طرح های عام المنفعه هزینه شد.


 

1396/10/16
18:28:08
5.0 / 5
5233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس