فرجام سید طلبه و فداییان اسلام

فرجام سید طلبه و فداییان اسلام عطر حرم: نویسنده کتاب «شیعه گری» در سال 1324 برداشت های مغرضانه ای از احکام اجتماعی و فقهی اسلام و جایگاه روحانیت منتشر و بر نظر خود پافشاری کرد و موجبات ناراحتی عمیق جامعه روحانیون و متدیان هم عصر خود شد. علامه امینی نویسنده کتاب را مرتد اعلام نمود و سید مجتبی میرلوحی داوطلب اجرای حکم الهی درباره ی نویسنده شد.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، ششم آبان شصت و هفتمین سالروز دستگیری هسته مرکزی جمعیت فداییان اسلام در سال ۱۳۳۴ است.

سابقه

مشوق اصلی ورود سید مجتبی میرلوحی به عرصه سیاسی اجتماعی ایران، مبارزه عملی با شبهه پراکنی ها و اباحه گری های سید احمد حکم آبادی معروف به احمد کسروی مقابل اسلام و تشیع بود.

سید احمد تا پیش از کنار گذاشتن لباس روحانیت در ۳۷ سالگی، در شمار یاران شیخ محمد خیابانی و حزب دمکرات تبریز تا شهریور ۱۲۹۹ مقابل حکومت احمد شاه قاجار مبارزه کرد اما با عقیم ماندن قیام و به شهادت رسیدن شیخ، از راه خود برگشت و مبارزه و لباس روحانیت و دین را کنار گذاشت و به استخدام وزارت عدلیه – دادگستری – رضا خان درآمد. ابتدا به عنوان قاضی و پس از انفصال از قضاوت، به عنوان وکیل در ساختمان وزارتخانه به کارش ادامه داد.
سید احمد حکم آبادی در کسوت روحانیت

1401/09/07
13:45:20
5.0 / 5
529
تگهای خبر: اسلام , دین , شهادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس