معاون هنری حوزه هنری :

تایید گزارش سازمان تبلیغات از طرف رهبر انقلاب مایه دلگرمی بود

تایید گزارش سازمان تبلیغات از طرف رهبر انقلاب مایه دلگرمی بود به گزارش عطر حرم، فروزان فر با اعلان اینکه تایید گزارش های سازمان تبلیغات از طرف رهبر معظم انقلاب مایه دلگرمی بود اظهار داشت: عرضه محصولات فرهنگی با محتوای خوب نیازمند ویترین است.علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزییات دیدار تعدادی از مسئولان و مدیران سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری با مقام معظم رهبری، گفت: چند روز گذشته رؤسا و مدیران ارشد سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری توفیق شرفیابی به محضر مبارک مقام معظم رهبری را داشتند.
وی اضافه کرد: هدف از حضور این جمع متشکل که تعداد آن قریب به ۴۰ نفر می رسید ارائه گزارش اولیه از مجموعه اقدامات و عملکردهای سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری در طول ۴ سال اخیر بود که این ارائه توسط حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی و محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی صورت گرفت. همین طور در این دیدار حضرت آقا نکاتی را درباره ی گزارش ارائه شده و سوالاتی که رؤسای این دو مجموعه مطرح کرده بودند بیان فرمودند و پاسخ دادند. علاوه بر آن نکات، تذکرات و نصایحی را هم در این جلسه صمیمی مطرح نمودند.
معاون هنری حوزه هنری به اهداف این جلسه اشاره نمود و اظهار داشت: در سالهای اخیر در مجموعه سازمان تبلیغات و حوزه هنری انقلاب اسلامی یک سری تصمیمات و مجموعه اتفاقاتی رغم خورد و تلاش شد تحولی در موضوع تبلیغ نوین، موضوع توسعه مخاطب، نظام توزیع آثار تبلیغی، فرهنگی و هنری، موضوع جوان گرایی و در مجموع نگاهی نو به تبلیغ مباحث دینی، انقلابی و فرهنگی صورت بپذیرد و به آن توجه گردد.
فروزانفر افزود: یکی از دغدغه های این جمع حاضر این بود که تصمیمات خودشان را به محضر ولی و رهبر خویش عرضه کنند و این پرسش را داشته باشند در خصوص این که آیا مسیر طی شده مورد تأیید حضرت آقا هست؟ آیا همین مسیر را باید ادامه داد؟ برای پیمودن این مسیر چقدر نیازمند اصلاحات هستیم؟ و…؛ بدین سبب فلسفه و هدف دیدار روز گذشته این بود که ما الان کجای مسیر بوده و درحال درنوردیدن چه مسیری هستیم، که الحمدالله در این نشست چندین اتفاق خوب رغم خورد.
وی با تأکید بر این که مقام معظم رهبری گزارش های ارائه شده را تأیید کردند، گفت: حضرت آقا در این نشست گزارش های ارائه شده را تأیید کردند و فرمودند هر آنچه شما در این نشست ارائه کردید با آن مطالبی که من شنیده بودم و به اطلاع بنده رسیده بود مطابقت داشت و همین موارد را اثبات می کردد؛ ایشان پس از شنیدن گزارشات ارائه شده خدا قوت گفتند. این مساله مسؤولیت همکاران در مجموعه حوزه هنری و سازمان تبلیغات را سنگین تر کرد و کلام رهبری نشان داد باید این مسیر ادامه پیدا کند علاوه بر این که این تأییدیه سبب دلگرمی دوستان شد و فهمیدند که مسیر طی شده اشتباه نبوده است.
معاون هنری حوزه هنری افزود: البته ایشان در کنار این دلگرمی و رضایت یک سری چارچوب هایی را نیز برای جمع مطرح و ترسیم کردند که قسمتی از آن در تفسیر آیه مبنایی تبلیغ که می فرماید الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ…؛ جلوه کرد. معظم له با شرح و تفسیر این آیه توضیحاتی را پیرامون موضوع خشیت الهی و کسانی که بار تبلیغ را بر دوش دارند ارائه فرمودند و به چارچوب هایی که دراین زمینه باید لحاظ شود اشاره داشتند. همین طور تاکید فرمودند هیچ ملاحظه ای از نظر مبنا و محتوا در موضوع تبلیغ غیر از ملاحظه تبلیغ حضرت حق و چارچوب هایی که در دین و آئین اسلام مقرر شده نباید در راه تبلیغ لحاظ شود.
فروزانفر افزود: البته از باب تکمیل ایشان در مراحل بعدی نسبت به نحوه بیان و بسته بندی درست محتوای تبلیغی و فرهنگی که باید ارائه شود و این که در مورد ضرورت برقراری ارتباط باتوجه به مخاطبی که پیام را می شنود و منطبق کردن پیام با آن مخاطبی که می خواهد این پیام را دریافت کند نکات ظریف و دقیقی مطرح نمودند که بسیار جالب بود.
وی بیان کرد: نکته ای که در این نشست بسیار برای بنده شاخص و جالب بود و شخصاً از آن درس گرفتم مشاهده تفاوت مبنایی حکومت الهی و ولایت فقیه با سایر حکومت ها بود وقتی یک مجموعه خدمت شخص اول جامعه می رسند عملکرد خودرا گزارش می دهند و از اقدامات انجام شده سخن می گویند؛ ایشان در پاسخ، عکس العمل خویش را درگیر مباحث کمی و… نمی کنند بلکه به بیان موضوع پیام و احیای کلمه حق و مفهوم توحیدی و برافراشتن پرچم لااله الا الله می پردازند و در بیاناتشان این مشخص ایت که حواستان باشد هر کاری می کنید مبتنی بر انتقال پیام حق و پیام الهی باشد و هیچ ملاحظه ای جز ملاحظه حضرت حق در مناسبات خود نداشته باشید. امروز انقلاب اسلامی در اختیار حکیم فرزانه ای است که مناسبات اصلی در ذهن ایشان و آنچه را که دیگران را به آن متوجه می کنند موضوع پیام الهی و بی توجهی به مسائل دنیوی است.
معاون هنری حوزه هنری به نکته های محوری بیانات مقام معظم رهبری اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از نکات قابل توجه به فکر نو و ایده جدید و عرضه بموقع و مناسب این فکر و ایده نو در بسته بندی صحیح بود. بحث دیگر که بسیار جالب بود و رهبری به آن توجه و تاکید داشتند پرهیز از دید های سیاسی و جناح بندی های سیاسی بود و این مساله که هر جریانی که در قالب انقلاب اسلامی فعالیت داشتند گاهی در یک نگاه نحله های فکری متفاوت از آنها منشعب شدند و این موجب دو دستگی آنها شده است. ایشان مجموعه ها را و بطور خاص سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری را از این مساله برحذر داشتند تا درگیر جناح بازی سیاسی نشوند و با یک نگاه انقلابی اصیل و نگاه فرهنگی بنیادین فعالیت خودرا داشته باشند.
فروزانفر در آخر با اعلان اینکه مقام معظم رهبری در قسمتی از بیانات خویش که بسیار عالی و دقیق مطرح نمودند اما متأسفانه در بعضی از رسانه ها با انتخاب تیترهای نامناسب و غلط، انعکاس این بخش از سخنان معظم له بصورت صحیح اتفاق نبوفتاد اشاره کرد: می طلبد این رسانه ها بار دیگر فیلم این جلسه را بصورت دقیق ببینند. حضرت آقا در قسمتی از بیانات روز گذشته فرمودند از کار ویترینی صرف اجتناب شود و بلا فاصله فرمودند شما هر محتوای خوب و کاملی را که می خواهید عرضه کنید نیاز به ویترین دارید. ایشان دراین زمینه مثال کتاب را زدند و فرمودند کتاب زمانی که تولید می شود اگر پشت ویترین نرود مردم متوجه چاپ آن نمی شوند بدین سبب ویترین ضروری و مهمست اما آن چیزی که من شما را از آن برحذر می دارم این است کاری که از محتوا خالی بوده و فقط برای شکل قضیه است از این اتفاق حذر کنید؛ این در حالیست که برخی رسانه ها این بخش از بیانات را چنین مطرح نمودند رهبر انقلاب خطاب به سازمان تبلیغات و حوزه هنری فرمودند کارهای ویترینی نکنید؛ این دو مبحث کاملاً متفاوت از هم است. اتفاقاً معظم له در حوزه نحوه عرضه و نحوه توزیع و زیبا جلوه دادن کارهای پر محتوا و خوب تاکید خاص و مضاعف داشتند.

1401/11/01
11:51:46
5.0 / 5
53
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , تبلیغات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس