استاد پیشكسوت قرآنی :

سازمان تبلیغات گزینه مناسبی برای کمک به شورای انقلاب فرهنگی است

سازمان تبلیغات گزینه مناسبی برای کمک به شورای انقلاب فرهنگی است به گزارش عطر حرم، خواجوی با عنایت به تاریخچه قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی، اضافه کرد: سازمان تبلیغات این قابلیت را دارد که با بازوهای قرآنی توانمند مجموعه شورای توسعه فرهنگ قرانی را اداره کند.محمد خواجوی، استاد پیشکسوت قرآنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سازمان دارالقرآن برای تجمیع دستگاههای قرآنی و برنامه های آنان طرح جامعی تدوین کرد و دلیل این بود که این دستگاه ها علاوه بر وحدت رویه به مردم و دستگاههای بالادستی هم پاسخگو باشند؛ به صورتی که وقتی اعتبار را می گیرند معلوم باشد بودجه ها کجا هزینه شده و چه اقداماتی انجام شده است؛ چون که این روند به نفع مردم و کشور و پاسخگویی به دستگاههای بالادستی است. بدین ترتیب شورای توسعه تشکیل شد.
وی اضافه کرد: همان زمان یکی از ایراداتی که به شورای توسعه گرفته می شد این بود که وقتی وزرا در چینش اعضا هستند، با عنایت به گرفتاری و مشغله فراوان امکان حضور در جلسات و اشراف کافی به برنامه های قرآنی دستگاه خویش را ندارند.
این استاد پیشکسوت قرآن با اشاره به اینکه مسؤلان در آن زمان مدعی بودند که حضور وزرا بعنوان اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای جذب اعتبار است، اظهار داشت: با وجود چنین چینشی جذب اعتبار هم تحقق پیدا نکرد و اعتبار مناسبی به شورای توسعه نرسید، در نتیجه جامعه قرآنی کشور چه دستگاههای قرآنی و چه مؤسسات و سازمان های مردمی برای کارهای روزمره هم با مشکل مواجه گشتند.
وی ضمن اشاره به این که چابک سازی شورایعالی انقلاب فرهنگی بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری باعث شد این شورا به فکر بیفتد تا کار توسعه فرهنگ قرآنی را به دستگاهی دیگر واگذار کند، تصریح کرد: در نهایت این کار با نظر اکثریت اعضا به سازمان تبلیغات اسلامی سپرده شد. سازمان تبلیغات اسلامی نخستین سازمانی بود که کار قرآنی را آغاز کرد و در این مورد جایگاه ویژه دارد.
خواجوی با عنایت به تاریخچه قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی، اضافه کرد: سازمان تبلیغات این قابلیت را دارد که با بازوهای قرآنی توانمند این مجموعه را اداره کند. از طرفی انتقال شورای توسعه به سازمان تبلیغات لطف به این سازمان نیست، چون که این سازمان باید خیلی تلاش کند تا با عنایت به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مبنای عزت، حکمت، مصلحت و رفتار عدالت مدارانه بتواند این شورا را اداره کند. این سازمان به شرطی موفق می شود که نسبت به نیروهایی برای شورای توسعه انتخاب می شود، شایسته سالاری را مد نظر قرار دهد.
وی در ادامه اظهار داشت: سازمان تبلیغات باید مؤمنانه و صادقانه بر مبنای شایسته سالاری نیرو انتخاب نماید تا به نتیجه برسد و دغدغه اهالی قرآنی را برطرف کند.
خواجوی در آخر اظهار داشت: از افرادی که مخالفت می کنند می خواهم که صبور باشند و اجازه دهند شکل جدید اداره شورای توسعه را تجربه نماییم و ببینیم با نگاه جدید چگونه پیش خواهد رفت. امید است که موفقیت حاصل شود.

1402/06/22
08:16:31
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس