در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی؛

نشست آزاداندیشی لزوم، راهبردها و صدمه شناسی برگزار می گردد

نشست آزاداندیشی لزوم، راهبردها و صدمه شناسی برگزار می گردد عطر حرم: نشست آزاداندیشی؛ لزوم، راهبردها و صدمه شناسی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می گردد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، نشست «آزاداندیشی؛ لزوم، راهبردها و صدمه شناسی» با حضور حجت الاسلام ذوعلم، حجت الاسلام محسن قمی، حجت الاسلام احمد رهدار، حجت الاسلام رضا غلامی، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه، سید عباس صالحی و محسن پاك آئین برگزار می گردد.
رسالت اساسی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، پژوهش در زمینه‌ی معارف انقلاب اسلامی، چالش ها و مسائل حال و آینده انقلاب اسلامی و هم تبیین اندیشه، سیره و الگوی حاكمیت ولایت مطلقه فقیه، بخصوص در دوران ولایت حضرت آیت الله العظمی خامنه ایمدظله العالی است. در جهت تحقق این امر، كارگروه های پژوهشی موسسه بعنوان محملی برای بهره گیری از ظرفیت علمی نخبگان و اندیشمندان در رشته های مختلف علمی، در كنار بهره گیری از قالب های مختلف، سلسله نشست های تخصصی را با حضور كارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف برگزار می نمایند.
شكل گیری محفل علمی به منظور هم اندیشی، بحث و تبادل نظر نخبگان و صاحب نظران حوزه های مختلف علمی پیرامون اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی، تولید كنش علمی پویا میان دیدگاه های موافق و مخالف در گفتمان انقلاب اسلامی به منظور كشف مسائل و چالش های نظری و عملی فراروی این گفتمان در نیل به آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و هم عرضه نتایج پژوهش های علمی كارگروه ها به صاحب نظران به منظور بهره گیری از دیدگاه ها و نقادی های متخصصین امر جهت غنی سازی طرح ها و تحقیقات پژوهشی و هم اندیشی در مورد شیوه های كاربست نتایج طرح های پژوهشی موسسه، از اهداف اصلی برگزاری نشست های تخصصی كارگروه های پژوهشی موسسه انقلاب اسلامی است.
نشست های علمی كارگروه های شورای پژوهش موسسه انقلاب اسلامی، محفلی علمی و تخصصی است در جهت تبیین، تولید محتوای علمی و ترویج موضوعات حائز اولویت پژوهشی در هر كارگروه. هر نشست علمی با حضور اندیشمندان و صاحب نظران در حوزه علمی خاصی به منظور عرضه دیدگاه ها، عرضه نتایج پژوهش های علمی، نقادی، بحث و تبادل نظر در باره آن برگزار می گردد. مخاطبان نشست های علمی كارگروه ها هم نخبگان و صاحب نظران علمی، پژوهشگران، اساتید حوزه و دانشگاه و طلاب و دانشجویان و هم فعالان تشكل های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است.
در همین راستا نشست علمی «آزاداندیشی؛ لزوم، راهبردها و صدمه شناسی» مورخه ۱۵/۱۱/۱۳۹۶ از ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در خیابان جمهوری، خیابان فلسطین جنوبی، كوچه هلالی پلاك ۳۱ و به مناسبت گرامیداشت صدور نامه رهبر حكیم انقلابمدظله برگزار می گردد.
معظم له مورخه ۱۶/۱۱/۱۳۸۱ در منشوری مهم در پاسخ به نامه جمعی از دانش آموختگان و پژوهشگران حوزه علمیه در مورد كرسی های آزاد علمی، مباحث بسیار مهمی پیرامون تولید نظریه و فكر، نظریه پردازی روشمند، مناظرات علمی در بستر آزاداندیشی و شرایط لازم برای تحقق آن مطرح نموده اند. هم اكنون پس از گذشت حدود ۱۵ سال از صدور نامه مزبور، مسیر آزاداندیشی با موانع و چالش های نظری و عملی مختلفی مواجه است؛ از این رو ضروری بنظر می رسد كه در گرامیداشت صدور نامه رهبر حكیم انقلابمدظله، با نگاهی علمی و صدمه شناسانه به تبیین لزوم ها و راهبردهای این حوزه پرداخته شود. ازاین رو سؤالات اصلی این نشست را می توان اینگونه بیان نمود: «ضرورت های فردی و اجتماعی تحقق فضای آزاداندیشی چیست؟»، «چه راهبردهایی برای تحقق آزاداندیشی وجود دارد؟»، «آسیب هایی كه مانع تحقق آزاداندیشی مطلوب شده اند، چه نوع صدمه هایی هستند و از سویی صدمه های احتمالی ناشی از آزاداندیشی چه می تواند باشد؟»


1396/11/14
16:06:15
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس