رئیس كل دادگستری تهران:

قرآن وسیله هدایت است

قرآن وسیله هدایت است عطر حرم: رییس كل دادگستری تهران اظهار داشت: قرآن اگر در كنار اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) قرار نگیرد وسیله هدایت نخواهد بود.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی رئیس كل دادگستری تهران در افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم كه بامداد امروز سه شنبه در هتل المپیك تهران با حضور برگزیدگان استانی كاركنان قوه قضائیه و خانواده های آنان برگزار گردید ضمن خیرمقدم به شركت كنندگان در این دوره از مسابقات اظهار نمود: خدا را بر این توفیق و بر حضور شما در این محفل قرآنی شاكریم، قرآنی كه سند جامع و چشم انداز جاوید زندگی در همه جوامع بشری است.
وی اضافه كرد: قرآن ؛ نقشه راه برای همه رهروان و رهجویان در هركجا و هر زمان است، این نقشه راه تنها برای مسلمانان و مومنان طراحی نشده بلكه برای تمام جوامع بشری است؛ چراكه شاهدیم تمام خطاب های قرآنی یا ایهاالناس است و همه جامعه بشری را مورد خطاب قرار داده است.
وی اظهار داشت: تمام اهداف تربیتی، انسانی، مادی و معنوی نزول قرآن در یك جمله جمع است، بیرون بردن انسان از ظلمت ها به نور، از ظلمت ستم به نور عدالت، از ظلمت فساد به نور صلاح، از ظلمت تفرقه و نفاق به نور وحدت و این كتاب، كتاب خداست. ما كتاب زیاد داریم، اما فرق بین این كتاب و كلام دیگر كتب و دیگر سخنات به مانند فرق بین خدا و بندگان است؛ همانقدر كه خدا در برابر انسان بزرگ است، باید بین قرآن و سایر كتب فاصله و فرق قائل شویم.این كتاب بر پیامبر(ص) نازل شد تا او مردم را به سمت نور هدایت كند.
رییس كل دادگستری تهران اضافه كرد: قرآن در كنار اهل بیت(ع ) و پیامبر(ص) وسیله هدایت است.
وی اظهار داشت: جهان بشریت به همان اندازه كه نیازمند كلام خدا و سند استراتژیك و هدایت است، نیازمند هادیان و راهنمایانی است كه بشریت را به نور قرآن رهنمون سازند. امیدوارم بتوانیم به بركت قرآن و این محفل در این مسیر قدم برداریم.1396/12/09
14:25:04
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: پیامبر , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس