حاج منصور ارضی:

مداحان از رقابت های ناسالم بپرهیزند، پرهیز ازدنیا پرستی

مداحان از رقابت های ناسالم بپرهیزند، پرهیز ازدنیا پرستی عطر حرم: ارضی اظهار داشت: تمامی نوكران دستگاه امام حسین(ع)  در مرتبه بالایی قرار دارند، پس نباید برای ارتقا جایگاه خود در جامعه به رقابت ناسالم و تخریب مداح های دیگر پرداخت.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حاج منصور ارضی در همایش مسئولین بسیج مداحان سراسر كشور و فعالان عرصه ستایشگری اهل بیت(علیهم السلام) اظهار داشت: برگزاری چنین همایش هایی برای تولید همدلی بیشتر و نزدیك شدن شیوه های برپایی مجالس مذهبی به یكدیگر، مؤثر است.
این مداح پیشكسوت به شهادت بسیجی مدافع امنیت، شهید محمد حسین حدادیان اضافه كرد: این جوان دلداده انقلاب و امام حسین(علیهم السلام) بود، مدت ها با اغتشاشگران منطقه پاسداران درگیر بود و در نهایت به دست آشوب گران به شهادت رسید؛ در واقع باید اظهار داشت كه آخر راه نوكر و دلداده حضرت سیدالشهدا شهادت است.
وی در ادامه با اشاره به صدمه های موجود در عرصه مداحی، اذعان كرد: خیلی از صدمه ها و مسائل پیش آمده در این عرصه همچون مسئله شیعه و سنی، با وجود فتاوای مراجع تقلید، تكلیفشان مشخص است.
ارضی ضمن اخطار نسبت به بروز برخی رقابت های ناسالم میان مداحان اظهار داشت: تمامی نوكران دستگاه امام حسین(علیهم السلام) در مرتبه بالایی قرار دارند، پس نباید برای ارتقا جایگاه خود در جامعه به رقابت ناسالم و تخریب مداح های دیگر پرداخت، باید از شعر و مدح اهل بیت(علیهم السلام) فارق از اینكه سراینده شعر كیست، لذت ببریم.
وی تاكید كرد: مبنای هیأت داری و فعالیت در دستگاه اهل بیت(علیهم السلام) باید بر مبنای اخلاص باشد و اینگونه است كه مخاطبان، اثر مثبتی از مجالس مذهبی می گیرند.
این مداح با تاكید بر پرهیز از اشرافی گری و دنیا پرستی، اضافه كرد: باید مراقب باشیم كه توجه و احترام مردم ما را مغرور نكند و لذت های دنیا زیر زبانمان مزه نكند، هرگاه توانستیم از لذت های دنیوی دل بكنیم، آن گاه اشعار و مدیحه سرایی ما اثری دل نشین می گذارد.

1396/12/10
17:24:19
5.0 / 5
5133
تگهای خبر: امام , شهادت , مذهب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس