آیت الله مكارم شیرازی عنوان كرد:

دنیای امروز زورگو، دروغ گو و ریاكار است

دنیای امروز زورگو، دروغ گو و ریاكار است عطر حرم: آیت الله مكارم شیرازی با اشاره به اینكه بر باطن دنیای امروز سه اصل زورگویی، ریاكاری و دروغ گویی در حد اعلی حاكم است، اظهار داشت: نسبت به دنیای كنونی كه گردن كلفت ها بر آن حاكم هستند بدبین باشیم؛ به آن خوش بین نباشیم؛ مگر اینكه بشریت قیام كند و ملت ها در مقابل زورگویان بلند شوند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله ناصر مكارم شیرازی روز چهارشنبه در درس خارج خود در مسجد اعظم اظهار نمود: در ظاهر دنیای امروز سازمان ملل و شورای امنیت و نهادهای طرفدار مظلومین و حتی گروه های حامی حیوانات وجود دارد، اما بر باطن دنیای امروز سه اصل زورگویی، ریاكاری و دروغ گویی در حد اعلی حاكم است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینكه آمریكا خودش دارای سلاح های هسته ای، بمب و موشك است، ادامه داد: با این حال به ما می گویند چرا برای دفاع از خودتان موشك تولید كرده اید؛ آنها می گویند ما باید ضعیف باشیم تا حاكمیت آنها بر منطقه غلبه داشته باشد.

آیت الله مكارم با انتقاد از نظرات وزیر خارجه فرانسه عنوان كرد: این ها خودشان داعش را درست كردند و همه می دانند شر داعش در عراق و سوریه با حمایت ایران برطرف شد، ولی ایران و حزب الله و سوریه را متهم به تروریست بودن می كنند و خودشان را ضد تروریست معرفی می كنند.

وی با تصریح بر اینكه دنیای امروز دنیای زورگو، دروغ گو و ریاكار است، اضافه كرد: مردم دنیا یواش یواش به این وضع عادت كرده اند و كسی قبح و زشتی اینها را نمی بیند.

این مفسر قرآن كریم اظهار داشت: نتیجه اینكه نسبت به دنیای كنونی كه گردن كلفت ها بر آن حاكم هستند بدبین باشیم؛ به آن خوش بین نباشیم مگر اینكه بشریت قیام كند و ملت ها در مقابل زورگویان بلند شوند.

وی در بخش دیگر با اشاره به روایتی اظهار داشت: خداوند بنده ای را كه در خرید و فروش و ادای دین و مطالبه آن، سخت گیر نباشد دوست دارد.

آیت الله مكارم شیرازی اضافه كرد: خیلی از مشكلات زندگی، پرونده های دادگستری و طلاق ها و كم شدن ازدواج ها برای سختگیری افراد است كه در مواردی با توجیه حق گرفتنی است هم انجام می گردد.

این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: به خصوص این مسئله در ازدواج ها وجود دارد؛ شهرهایی وجود دارند كه دختران زیادی دارد، ولی به دلیل سخت گیری طرفین، نتوانسته اند ازدواج كنند.
تفاوت برخورد دولت ایران و كانادا با وجوهات شرعی

آیت الله مكارم شیرازی با اشاره به ایام عید اظهار داشت: برخی بر سر رنگ لباس، نوع غذا، مقصد مسافرت و... جنجال درست می كنند در حالیكه سخت نباید در زندگی بگیریم، زیرا «سخت می گیرد جهان بر مردمان سختگیر».

این مفسر قرآن با اشاره به اینكه خیلی از طلاق ها و جنایات و قتل ها ناشی از این صفت ناپسند است اظهار نمود: متاسفانه در ادارات هم این سخت گیری ها وجود دارد و كاغذبازی های زیادی در مسیر كارهای صنعتی و مجوزهای تولید كارخانه و تولید شغل و... انجام می گردد.

وی اضافه كرد: بعضی از دنیا رفته اند، ولی مالیات بر وجوهات تخصیص یافته از ارث میت را هم می گیرند؛ این در صورتی است كه در كانادا كسی می خواست وجوهات برای ما بفرستد، ولی دولت كانادا كل مبلغ وجوهات را بعنوان مالیات حساب كرد.
1396/12/16
18:28:26
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس