رییس صداوسیما:

نقش تمدن سازی مساجد

نقش تمدن سازی مساجد به گزارش عطر حرم رییس سازمان صداوسیما با بیان اینكه روحانیت روح مسجد می باشد اظهار داشت بزرگان ما هویت خود را از ارتباط با مسجد به دست آورده اند و تاریخ ساز شده اند. بر همین اساس است كه می گوییم مساجد نقش تمدن سازی را بر عهده داشته و ما باید برای ارتقاء مساجد جهادگونه قیام نماییم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، عبدالعلی علی عسكری صبح امروز (یكشنبه، ۲۹ مرداد ماه) در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد كه با حضور جمعی از ائمه جماعات استان تهران در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اهمیت مساجد در كشور اظهار كرد: مسجد هسته مقاومت جامعه است و مركز هویت سازی و انسان سازی در تاریخ ما بوده و بزرگترین مركز تاریخ ساز در دنیای اسلام و در كشور ما مساجد هستند. در گذشته مراكز علم و دانش در مساجد بوده و گسترش فرهنگ از طریق مساجد صورت می گرفت و بخش حیاتی جامعه بر عهده مساجد بوده است.
وی تأكید كرد: مسجد یك ساختمان نیست بلكه روحانیت روح مسجد است و دانش و علم را به مردم منتقل می كند. روحانیت نقش حیاتی در جامعه دارد و یك مسجد خوب یعنی یك روحانی خوب. ما در كشور ۷۰ هزار مسجد داریم و اگر حال مساجد خوب باشد حال شهرها و استان ها خوب است. مسجد نقش تمدن سازی در جامعه دارد و قله های خوبی از مساجد شكل می گیرد.
رییس صداوسیما افزود: هویت بزرگان ما در ارتباط با مسجد شكل گرفته و تاریخ ساز شده اند. ما باید برای احیاء خانه خدا و ارتقاء سطح مساجد نهضت گونه و جهادگونه قیام كنیم. مساجد در دوران جنگ نقش حیاتی داشته اند و امروز نقشی در جنگ فرهنگی ایفا می كنند و استكبار می داند كه باید برای تسلط در جامعه ما فرهنگ را از بین ببرد و می خواهد این كار را از طریق مساجد انجام بدهد.


علی عسكری یادآور شد: حساسیت امام (ره) در جهت ارتقاء مساجد یك حركت جدی بود. مساجد باید بازتعریف و بازشناسی شوند تا بتوانیم در دنیای مدرن و جدید دوباره نقش مساجد را احیا كنیم. قبل از اینكه دنیای مدرن و رسانه های الكترونیك شكل بگیرد مساجد نقش درجه اول در فرهنگ سازی و احیای هویت اسلامی را بر عهده داشتند و مساجد دوباره باید نقش اولیه و تعیین كننده خود را بازیابند.
او گفت: در سازمان صداوسیما ما از نقش نهادی و تمدن سازی مساجد حمایت می كنیم و یك قرارگاهی برای حمایت از مساجد طراحی شده است و ما این مأموریت را به شبكه اول سیما داده ایم و نباید فراموش كنیم كه اصل كار روحانیون و اداره كنندگان مساجد هستند و ما هم از آن ها حمایت می كنیم. فردگرایی، سودشخصی و ... از مولفه های فرهنگ غرب هستند كه در جامعه ما نفوذ پیدا كرده و ما باید با تبلیغ و كار جمعی در مساجد در مقابل این فرهنگ نادرست غرب بایستیم. ما باید بر روی هسته مقاومت فرهنگی مساجد كار كنیم. اگر نظام جمهوری اسلامی به قدرت بزرگ جهانی تبدیل شود زمینه ظهور حضرت حجت (عج) فراهم می شود.
در این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری، علی عسكری و حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی رئیس كانون های فرهنگی ـ هنری مساجد از كتاب «مسجد هسته مقاومت» كه شرح مكمل بیانات رهبری در جمع ائمه جماعات استان تهران است و از سایت «مسجدكالا» كه در مورد نیازمندی های مساجد است، رونمایی شد.
همچنین در این مراسم با حضور سردار قاسم سلیمانی، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری، علی عسكری، ابوذر ابراهیمی تركمان و حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی از خانواده شهید مدافع حرم محسن حججی تجلیل شد.
در ادامه از طرف مركز رسیدگی به امور مساجد لوح تقدیری توسط پدر شهید حججی به سردار قاسم سلیمانی اهدا شد. 

1396/05/29
19:42:39
5.0 / 5
5608
تگهای خبر: مقدس , حرم مطهر , مسجد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس