آیت الله سعیدی: نباید در امور مسجد جناحی عمل شود

آیت الله سعیدی: نباید در امور مسجد جناحی عمل شود عطر حرم: تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: مسجد جای تعیین معیارها و موازین اسلام است؛ نباید در امور مساجد جناحی عمل نماییم و بدانیم سیاسی بودن به معنای جناحی عمل كردن نیست.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی امروز در دیدار مدیركل تبلیغات اسلامی استان قم و جمعی از ائمه جماعات مناطق محروم استان، از عظمت ماه رجب یادكرد و تصریح كرد: مقام معظم رهبری در هر نشستی در روزهای نوروز، پیرامون عظمت ماه رجب نكته ای بیان كرده اند كه این كار عظمت و اهمیت ماه رجب را می رساند ازاین رو باید توجه ویژه ای به ماه رجب داشته باشیم.

وی با اشاره به آیه ای از سوره مباركه توبه اضافه كرد: خداوند در قرآن كریم می فرماید پیامبری از جنس خود شما آمد كه نسبت به مؤمنین با رحمت برخورد می كند و هنگامی فردی دارای این خصوصیت باشد اساساً مشخص می گردد كه ظرفیتی تمام و كمال را برای هدایت دارد.

امام جمعه قم تصریح كرد: مدیریت برخی افراد طبق آئین نامه و وظایف است كه البته كار خوبی است اما اگر فردی با مشكلات مردم دچار سختی شود، قابل توجه است، درواقع این حرص نسبت به هدایت افراد بسیار مهم است.

وی ادامه داد: هنگامی كه انسان با تمام انرژی خود وارد مسئولیتی می گردد به شكلی انتظار دارد همه كارها به خوبی پیش رود، اما حق انتخاب با مردم است بنابراین مردم به پیامبر(ص) پشت كردند و در آخر آیه خداوند هم به پیامبر(ص) به خاطر پشت كردن مردم دلداری می دهد.

آیت الله سعیدی حرف شنوی امروز مردم را نتیجه سختی ها و تلاش های پیامبر (ص) دانست و خاطرنشان كرد: اگر سختی ها و زحمت های پیامبر گرامی اسلام (ص) درگذشته نبود، اكنون به این مهم دست پیدا نمی كردیم، ازاین رو آنچه امروز به دست پیدا كردیم حاصل زحمات پیامبر (ص) در حجاز بوده است.

وی با بیان این كه پیامبر(ص) به عناون اسوه بشریت، كار خویش را از مسجد آغاز كردند، تصریح كرد: در پاسخ به افرادی كه می گویند آن زمان هیچ گونه سازمان و یا اداره ای وجود نداشت اما اكنون در جامعه نهادها و مراكزی فعال می باشند و دیگر معنا ندارد كه در مسجد فعالیت كنیم! باید اظهار داشت كه كار و فعالیت اصلی از مسجد آغاز می گردد به علت اینكه خداوند مسجد را بعنوان خانه ای برای انسان ها وضع كرده است.

تولیت آستان مقدس كریمه اهل بیت(س) ابراز كرد: برخی نهادها مانند سپاه فعالیت های مطلوبی را درزمینه مساجد انجام می دهند ازاین رو باید مجموعه سازمان تبلیغات در این راستا نشست های مشتركی با سپاه برگزار كند چراكه كنار یكدیگر بودن كارها را بهتر و زودتر به پیش می رود و همینطور شامل بركاتی هم خواهد بود.

آیت الله سعیدی مدیریت مساجد را مدیریتی پیچیده دانست و تصریح كرد: اكنون ظرف و ظرفیت ها آماده است باآنكه مدیریت مساجد پیچیده است اما مدیریتی قوی می طلبد، درواقع اگر در مساجد خوب عمل نكنیم اتفاقات خوبی نخواهد افتاد.

وی با اشاره به اینكه نباید در مساجد جناحی عمل نماییم، خاطرنشان كرد: مسجد جای تعیین معیارها و موازین است؛ نباید در امور مساجد جناحی عمل نماییم و بدانیم سیاسی بودن به معنای جناحی عمل كردن نیست.

1397/01/22
14:55:57
5.0 / 5
5567
تگهای خبر: اسلام , پیامبر , مسجد , مقدس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس