رییس سازمان دارالقرآن كشور:

سرمایه گذاری مناسب در زمینه قرآن انجام نشده است

سرمایه گذاری مناسب در زمینه قرآن انجام نشده است عطر حرم: رئیس سازمان دارالقرآن كشور اظهار داشت: سرمایه گذاری در زمینه قرآن در كشور سرمایه گذاری مناسبی نیست، در كل لایحه بودجه در كشور مجموع همه اعتبارات قرآنی شاید با یك قرارداد در بعضی از وزارتخانه ها مساوی باشد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، مهدی قره شیخلو روز یكشنبه 26 فرودین ماه در حاشیه سفر دو روزه خود به زنجان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: وضعیت استان زنجان در اجرای برنامه های ابلاغی قابل قبول است.
وی با اشاره به اینكه ظرفیت های قرآنی استان زنجان بسیار بالا است، اضافه كرد: همچون این ظرفیت ها تشكل های مردمی و چهره های قرآنی در سطح ملی را می توان نام برد.
قره شیخلو با تاكید بر اینكه باید تلاش نماییم كارهایمان از لحاظ كمی و كیفی ارتقاء پیدا كند و ظرفیت های موجود استان را فعال نماییم، اظهار داشت: مسئولان استان هم برای رسیده به این هدف باید كمك كنند زیرا مبحث قرآن برای همه است و مختص سازمان تبلیغات نیست.
رئیس سازمان دارالقرآن كشور با اشاره به اینكه هزینه در حوزه قرآن سرمایه گذاری است هر چند به نظر می رسد مقداری در حق قرآن كم لطفی می نماییم، تصریح كرد: در مجموع سرمایه گذاری در زمینه قرآن در كشور سرمایه گذاری مناسبی نیست در كل لایحه بودجه در كشور مجموع همه اعتبارات قرآنی شاید با یك قرارداد در بعضی از وزارتخانه ها مساوی باشد.
وی تصریح كرد: البته سرمایه گذاری فقط پول نیست هر چند دولت، نظام و مسئولان وظیفه دارند بعنوان اینكه حكومت و نظام ما اسلامی است باید حمایتی كنند كه قابل پذیرش باشد ولی چیزی كه الان اتفاق می افتد با نقطه مطلوب فاصله دارد.
قره شیخلو یاد آور شد: البته كار قرآن فقط كار دولت نیست و مردم هم باید كمك كنند خیرین هم یكی از ظرفیت ها در این حوزه هستند كه برای حضور بیشتر نیاز به زمان، فرهنگ سازی و تبلیغ دارد.
وی اضافه كرد: اگر انتظار از دولت و نظام داریم از مردم هم انتظار داریم كه به اندازه ای كه قرآن را قبول دارند آستین بالا زده و كمك كرده و فضایی تولید شود كه هم حمایت های دولتی هم حمایت های مردمی در كنار هم برنامه های قرآنی را در كشور توسعه دهیم.
او با اشاره به اینكه برنامه های قرآنی فقط روخوانی و روان خوانی و مسابقه نیست، اضافه كرد: بلكه آموزش های كاربردی قرآن است كه بتواند در زندگی مردم اثرگذار بوده و جهت زندگی مردم را قرآنی كرده و فكر مردم را قرآنی كند.
رئیس سازمان دارالقرآن كشور به اهمیت رسانه ها در تولید زمینه مشاركت حداكثری مردم و جذب مخاطبان به برنامه های قرآنی اشاره نمود و اظهار داشت: بیشترین نقش را در فضاسازی، رسانه ملی دارد البته حوزه های دیگر همچون فضای مجازی، مطبوعات، خبرگزاری ها همه موثر هستند ولی رسانه ملی نقش محوری دارد كه آنجا هم انتظارات ما برآورده نشده است.
وی اضافه كرد: چرا وقتی چهره هایی را به مردم می خواهیم معرفی نماییم همه هنرپیشه و خواننده و امثال آن است؛ چرا یك شخصیت قرآنی نداریم تا معرفی و الگوسازی نماییم. رویدادهای قرآنی و معرفی افراد قرآنی بسیار ضعیف است افرادی كه یك عمر زندگی قرآنی و سالم داشتند را معرفی نمی نماییم این وظیفه رسانه است و رسانه ها نباید نسبت به این مورد كم كاری كنند.ژ
1397/01/28
15:21:06
5.0 / 5
5018
تگهای خبر: قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس