دین رسمی در كشورهای جهان

دین رسمی در كشورهای جهان عطر حرم: نتایج یك تحقیقات نشان می دهد، بیشتر ۴۳ كشور دارای دین رسمی در جهان در خاورمیانه و شمال آفریقا می باشند و جمعیتی اكثرا مسلمان دارند. بیش از یك كشور از پنج كشور جهان دارای دین رسمی بوده و ۲۰ درصد از كشورها هم دین ارجحیت دار یا مورد علاقه دارند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، مركز تحقیقات پیو مستقر در واشنگتن اعلام كرد، اكثر كشورهای جهان (۵۳ درصد) هیچگونه دین رسمی یا ارجحیت دار ندارند و ۱۰ كشور (۵ درصد) مخالف دین هستند.
طبق این گزارش، اكثر ۴۳ كشوری كه دین رسمی دارند در خاورمیانه و شمال آفریقا هستند و جمعیتی بیشتر مسلمان دارند. همچنین در ۲۷ كشور واقع در آسیا و كشورهای آفریقایی حومه صحرای آفریقا و نیز شمال این قاره و خاورمیانه اسلام دین رسمی است.

سیزده كشور كه ۹ مورد از آنها در اروپاست، دین رسمی آنها مسیحیت است، دو كشور بوتان و كامبوج بودایی دین رسمی آنهاست و در دولت اسرائیل دین یهودی دین رسمی است. هیچ كشوری هندو را به عنوان دین رسمی قبول ندارد. مسیحیت دین مورد علاقه در ۲۸ مورد از ۴۰ كشوری است كه یك دین مورد علاقه دارند.

در ۱۰ كشور، دولت مقررات مربوط به نهادهای دینی را شدیدا كنترل می كند و یا به صورت فعال با دین مخالف است. از جمله این كشورها می توان به چین، كوبا، كره شمالی، ویتنام و بسیاری از جمهوری های سابق شوروی اشاره كرد. براساس گزارش پیو، این كشورها جاهایی هستند كه مقام های دولتی به دنبال كنترل عبادت، اظهارات علنی در مورد دین و فعالیت سیاسی گروه های مذهبی هستند. 

1396/07/11
19:47:59
5.0 / 5
6958
تگهای خبر: اسلام , دین , مقدس , عبادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس