حجت الاسلام بطحائی گلپایگانی در غرفه ایسنا:

كاهش هزینه های پیاده روی اربعین

كاهش هزینه های پیاده روی اربعین به گزارش عطر حرم یك عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینكه راهپیمایی اربعین دارای سه بُعد سیاسی، فرهنگی و اعتقادی است، اظهار داشت: دشمن درصدد تولید اختلال در پیاده روی اربعین است و ما باید با بهره گیری از دستاوردهای این پیاده روی، عاشورا را به جهان معرفی نماییم.حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم بطحائی گلپایگانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با آرزوی توفیق برای این خبرگزاری در جهت عظمت راهپیمایی اربعین، اظهار نمود: راهپیمایی اربعین یك حركت عظیم و بزرگ است كه جنبه های مختلفی دارد؛ از جمله این جنبه ها احیای فرهنگ عاشورا است كه مردم با حضور در پیاده روی اربعین از مقام امام حسین (ع)، شهدای كربلا و اسرای عاشورا تقدیر و تجلیل می كنند.

وی ادامه داد: بُعد دیگر پیاده روی اربعین، بُعد سیاسی آن است كه فرهنگ و نهضت حسینی را برای جهانیان به منصه ظهور می رساند و با استفاده از این پیاده روی، پرچم نهضت حسینی در سرزمین های دیگر هم به اهتزاز درمی آید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: دنیای كفر، نفاق، تكفیری ها و وهابیت از این پیاده روی احساس خطر بزرگی می كنند و می خواهند به عناوین مختلف پرچم عاشورا كه در جهان به اهتزاز درآمده است را از حركت باز دارند و با حضور در این پیاده روی عظیم، می توانیم در مقابل نقشه های شوم آنها بایستیم.

گلپایگانی خاطرنشان كرد: راهپیمایی اربعین حركت عظیمی است كه ملت ها را از سراسر جهان از اروپا و آمریكا و سایر نقاط به خود جذب می كند و این یك انقلاب و نهضت عظیمی است كه تاثیرگذاری آن از جبهه جنگ گرم هم بیشتر و بهتر است. ما با شركت در این پیاده روی می توانیم در بُعد سیاسی جهان تاثیرات ژرف و عمیقی داشته باشیم.

وی خاطرنشان كرد: پیاده روی اربعین در بُعد اعتقادی مردم هم تاثیر بسیار زیادی دارد و افرادی كه اگر در اعتقادات خود یك تزلزلی داشته باشند با شركت در این پیاده روی اعتقادات آنها محكم تر می گردد و در كل می توان گفت پیاده روی اربعین دارای سه بُعد تشكر و قدردانی از مقام امام حسین (ع) و اصحاب و یاران ایشان، بُعد سیاسی و بعد اعتقادی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: دولت باید برای هرچه باشكوه تر برگزار شدن این پیاده روی تدابیری بیندیشد و با گرانی هایی كه در این عرصه به وجود می آید و برخی می خواهند حتی از اتوبوس ها و نقلیه های عمومی سوءاستفاده كنند با مردم همكاری كنند.

وی اظهار داشت: برخی می خواهند با ویزاهای جعلی كه به مردم عرضه می كنند، این پیاده روی را دچار مشكل كنند. باید هزینه های این سفر كم شود، چون كه دشمن درصدد سوءاستفاده از این نهضت و قیام حسینی است و می خواهد با صدور ویزاهای جعلی صدمه به مردم بزند. ما باید در این عرصه اقدامات بسیار زیادی داشته باشیم تا از دستاوردهای این پیاده روی بهره ببریم. 

1396/08/11
20:31:25
5.0 / 5
5211
تگهای خبر: اربعین , امام , عاشورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس