رئیس شورای عالی زكات كشور:

پیگیری امر زكات اجرای یكی از احكام الهی است

پیگیری امر زكات اجرای یكی از احكام الهی است عطر حرم: رئیس شورای عالی زكات كشور یگیری امر زكات به معنای پیگیری اجرای یكی از احكام الهی و دلسوزی برای فقرا بوده و اگر هر فردی در این راستا عمل كند، حكم خدا را اجرا كرده است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای عالی زكات كشور در دومین جلسه شورای زكات استان كردستان كه شامگاه یكشنبه، 11 شهریورماه در كتابخانه امام خامنه ای برگزار شد، با اشاره به راه های تقرب جستن به درگاه باری تعالی اظهار نمود: یكی از طریق های تقرب و نزدیكی به خداوند نماز و یكی دیگر زكات بوده كه همواره در قرآن بر هر دو آن ها تاكید شده است.كسانی كه برای ترویج فرهنگ پرداخت زكات در كشور تلاش می كنند، خداوند كار خیر آنها را بدون اجر و پاداش نمی گذارد. پیگیری امر زكات به معنای پیگیری اجرای یكی از احكام الهی و دلسوزی برای فقرا بوده و اگر هر فردی در این راستا عمل كند، حكم خدا را اجرا كرده است.
وی با اشاره به اینكه فقرا ولی نعمت ما هستند، افزود: چه زیباست انسانی برای رفع مشكلات نیازمندان تلاش كند و با این كار خود انسان دوستی خویش را به دیگران نشان دهد.
حجت الاسلام تقوی اضافه كرد: باید همه با هم نسبت به یكدیگر احساس مسئولیت نماییم و در این راستا مسئول دولتی و غیردولتی نمی شناسد و كسی كه بتواند مشكل فردی را حل كند و به ندای هم نوع خود پاسخ بدهد اما بر خلاف آن عمل كند، مسلمان نیست و از دایره اسلام و مسلمانی خارج است.
وی اظهار نمود: كسانی كه در حوزه زكات تلاش می كنند، نوع دوستی و انسان دوستی خویش را ابراز كرده و هر كسی بتواند در این راستا گام بردارد، عبادت بزرگی برای آن فرد به حساب می آید.
رئیس شورای عالی زكات كشور با اشاره به اینكه اسلام ناب و حقیقی تاكید فرموده كه در برابر دیگران مسئول هستیم، بیان كرد: مسلمان نباید نسبت به فقر و مظلومان بی تفاوت باشد.مسلمانی به انسانیت است و علاوه بر ملاك های اسلامی، معیارهای انسانی را هم در دنیا حمایت و تربیت می نماییم و در هرجایی كه انسانیت خدشه دار شود، موضع خویش را اعلام می نماییم.
حجت الاسلام تقوی بیان كرد: موضع نظام اسلامی این است كه نباید انسانیت خدشه دار شود و برای اجرای حكم الهی زكات و كمك انسان دوستانه از هیچ تلاشی دریغ نمی نماییم.1397/06/12
21:19:20
5.0 / 5
5527
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , زكات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس