رئیس سازمان اوقاف:

پیروزی با وحدت

پیروزی با وحدت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با هیاتی ازعلمای اهل سنت و جمعی از استادان دانشگاههای سوریه با اشاره به اینكه برای رسیدن به پیروزی نهایی حفظ وحدت و اتحاد مسلمانان ضروری است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت كرده كه از تمامی مظلومان عالم اعم از عرب وغیرعرب دفاع می نماید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام والمسلمین محمدی در دیدار با هیاتی ازعلمای اهل سنت و استادان دانشگاههای سوریه در محل سازمان اوقاف با اشاره به اینكه یكی از سیاست های خدشه ناپذیر ایران حمایت از تمامی مظلومان عالم است، اظهار نمود: ما دوست دار ملت و دولت قانونی سوریه هستیم و در دوران سختی ها این را ثابت كردیم.
وی با تبریك پیروزی های اخیر ملت و دولت سوریه در مقابل تروریست های تكفیری وداعش اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه امت واحده هستند و ما این را در عمل ثابت كردیم كه از تمامی مظلومان عالم چه عرب یا غیر عرب و چه سوریه ای یا فلسطینی وغیر آن دفاع می كنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح كرد: استقامت و مقاومت ملت و دولت سوریه سبب سرافرازی این كشور شده است و این افتخار در تاریخ برای ملت و دولت سوریه ثبت خواهد شد. راه نجات تمام مسلمانان جز مقاومت و ایستادگی در مقابل آمریكا و رژیم اشغالگر قدس نیست.
وی با اشاره به اینكه راه رسیدن به پیروزی نهایی الزاماتی دارد كه باید آن را بدانیم و به آن عمل كنیم، خاطرنشان كرد: نكته مهم در راه رسیدن به پیروزی نهایی حفظ وحدت و اتحاد مسلمانان است چون دشمن در صدد اختلاف بین شیعه و سنی یا عرب و عجم است.
وی اظهار داشت: بعد از شكست دشمن یعنی آمریكا در صحنه نظامی باید وحدتمان حفظ شود چون آنها می خواهند با استفاده از تفرقه به امت اسلام ضربه بزنند.
او با اشاره به اینكه رویارویی با دشمن در صحنه فرهنگی و جنگ نرم خیلی سخت تر از میدان نظامی و جنگ سخت است، خاطرنشان كرد: دشمن ممكن است شُبهاتی را به مردم ایران و سوریه القاء كند و وظیفه ما این است كه توطئه آنان را بشناسیم.
محمدی با اشاره به اینكه هدف دشمن ضربه زدن به اسلام ناب محمدی و قرآن كریم است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه مشتركات زیادی دارند كه باید به آن توجه كرد.
وی اضافه كرد: كتاب آسمانی، قبله و پیامبر(ص) مشترك از مشتركات بین ملت سوریه و جمهوری اسلامی ایران وسایر ملت های مسلمان است و باید توجه داشته باشیم كه دشمن ما هم مشترك است و دلیلش این است كه دشمنان ما دشمنان قرآن، بیت الله الحرام، پیامبر و خدا هستند.
محمدی با اشاره به شبهه وهابیت مبنی بر اینكه قرآنی كه در جمهوری اسلامی چاپ می گردد با قرآن دیگر كشورهای اسلامی تفاوت دارد، تصریح كرد: زمانی كه در مسابقات بین المللی قرآن، قرآن چاپ ایران را به قاریان می دادیم آنها بر عدم تفاوت قرآن چاپ جمهوری اسلامی ایران با دیگر كشورها تاكید داشتند.
وی تصریح كرد: هرگونه شبهه ای در مورد مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران را باور نكنید و سوال كنید تا حقایق بازگو شود.
گفتنی است در دیدار هیات سوری با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف، شیخ بسام؛ مفتی درعا، شیخ محمد قاسم حجازی؛ از مُبلغان سوری، احمد قطاش الحریری؛ رئیس مخابرات درعا، محمود الاخضر قویدر؛ از اساتید دانشگاه دمشق و تعدادی از شخصیت های سوری حضور داشتند و به بیان نظرات و تبادل نظر پرداختند.
در آخر حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اهدای یك جلد قرآن مجید به هر یك از میهمانان از آنها قدردانی كرد.


 

1396/08/21
21:37:48
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: اسلام , پیامبر , قرآن , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس