نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد افتتاح می گردد

نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد افتتاح می گردد عطر حرم: آیین افتتاحیه نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اكبری برگزار می گردد.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد ۲۰ الی ۳۰ آبانماه جاری در حسینیه الزهرا(ع) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می گردد.

براساس خبری كه در سایت مركز رسیدگی به امور مساجد انتشار یافته است؛ یكی از اهداف برگزاری این نمایشگاه عرضه دستاوردهای مركز رسیدگی به امور مساجد در چهل سالگی انقلاب است.

از دیگراهداف این نمایشگاه عرضه الگوی یكپارچه مدیریت مسجد، انتقال دانش مدیریت مسجد به ائمه جماعات و كارگزاران مساجد و انتقال دانش و تجربیات ساماندهی مساجد به ائمه جمعه و نمایندگی های ولی فقیه در استان ها است. بنابراین نمایندگی های ولی فقیه در استانها و تیم فرهنگی ایشان از مخاطبان اصلی این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه در پنج بخش مختلف برگزار می گردد این بخش ها شامل بخش اول با عنوان «مبادی» با چهار قسمت؛ مسجد از نگاه رهبر حكیم و عالیقدر، پیشینه شناسی (مساجد فعال و اثرگذار از قبل انقلاب تا كنون، ائمه جماعات شاخص، شهدای محراب و ائمه جماعات شهید استان تهران و...)، دشمن شناسی (حركت دشمن ضد مساجد در طول تاریخ اسلام بویژه در زمان معاصر) و مسئله شناسی نظام اسلامی و نقش مسجد در منظومه مسائل گفتمان انقلاب اسلامی است.

بخش دوم این نمایشگاه به آشنایی با مركز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، تاریخچه تاسیس (نگاهی به حكم مقام معظم رهبری) به آیت الله مهدوی كنی چارت و شرح وظایف اركان مركز، ماموریت های ذاتی مركز و برنامه های راهبردی (اول، دوم و سوم در یك نگاه) می پردازد.

بخش سوم این نمایشگاه به برنامه راهبردی مركز اختصاص دارد. راهبرد اول عبارت است از؛ توانمند سازی ائمه جماعات و كارگزاران مسجدی، طراحی و فرآیند جذب و استقرار، تكریم، رشد و آموزش، تامین و تولید محتوا و اساتید و فناوری توانمند سازی و آشنایی با سامانه جامع مساجد (سجم.)

راهبرد دوم هم با محوریت فرهنگ سازی به آشنایی با اسناد پشتیبان فرهنگ سازی (مسجد و كودك ونوجوان، مسجد و جوان، مسجد و بانوان و الگوی فرهنگ سازی)، آشنایی با فعالیت های مركز در دهه تكریم و غبارروبی مساجد، آشنایی با اقدامات متناسب با روز جهانی مسجد و آشنایی با اقدامات فرهنگ ساز می پردازد.

راهبرد سوم آشنایی با نظام حقوقی مساجد، آشنایی با نظام مهندسی مساجد، آشنایی با نظام مدیریت مالی مساجد، آشنایی با الگوی گونه بندی و سطح بندی مساجد، آشنایی با الگوی رفع تعارضات و حل اختلاف مساجد، آشنایی با الگوی فعالیت های اجتماعی مساجد و آشنایی با نظام مدیریت فرهنگی مساجد، بخش های این راهبرد را تشكیل می دهند.

راهبرد چهارم بخش سوم این نمایشگاه هماهنگ سازی دستگاه ها را دربر دارد كه شامل عرضه گزارش از تفاهم نامه های منعقد شده فیمابین مركز و سایر دستگاه ها و نهادها، عرضه گزارش از مجوزهای دریافت شده از جانب مركز جهت عرضه انواع خدمات به مخاطبان، الگوی تعاملات دستگاهی، می گردد.

راهبرد پنجم این بخش به تعالی سازمانی اختصاص دارد كه به آشنایی با اقدامات مركز در جهت تعالی سازمانی می پردازد.

این نمایشگاه بیبستم لغایت سی ام آبان ماه ۱۳۹۷ در بزرگراه رسالت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینیه الزهراء (س) برپا خواهد شد.
1397/08/19
15:24:29
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: آموزش , ائمه , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس