ابراهیمی تركمان:

تاكید بر همكاری همه جانبه بین ایران و تركیه، كمیته فرهنگی تأسیس شود

تاكید بر همكاری همه جانبه بین ایران و تركیه، كمیته فرهنگی تأسیس شود عطر حرم: رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار علی ارباش، رییس سازمان دیانت تركیه پیشنهاد تأسیس كمیته فرهنگی را داد و اظهار داشت: باید در ذیل كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و تركیه، كمیته فرهنگی تأسیس شود تا بتوان در آن مسائل دینی و فرهنگی را بررسی نماییم.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی ارباش، رییس سازمان دیانت تركیه در رأس هیأتی با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی تركمان، رییس این سازمان دیدار و گفت وگو كرد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اضافه كرد: هم اكنون، جهان اسلام گرفتار غفلت شده است، كسی كه می كشد می گوید خدا و كسی كه كشته می شود، هم می گوید خدا؛ پس باید تلاش بیشتری در آگاه سازی امت اسلام انجام دهیم.

وی در ادامه، اظهار داشت: نقش دین در جوامع اسلامی مهمترین عنصر است و این عنصر در تركیه همیشه پُررنگ بوده است؛ ما به تركیه مدیون هستیم چراكه محبت دوده (ع) و زبان فارسی از راه تركیه به بالكان رفت و در تركیه نسبت به شیعیان نظر مثبتی وجود داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكید بر لزوم پرداختن به مسئله قدس و فلسطین اظهار داشت: مسئله فلسطین، مسئله آواره شدن عده‎ای از سرزمینشان است؛ سیاستی كه تركیه در زمینه قدس در پیش گرفته سیاست خوبی است و ما باید همكاری های خودرا در این زمینه گسترش دهیم.

ابراهیمی تركمان با اشاره به اینكه قفقاز مستعدترین منطقه برای رشد داعش است، اظهار داشت: این منطقه تشنه دین است و می توانیم همكاری خوبی در زمینه توسعه دین در این منطقه داشته باشیم.

وی همچنین، پیشنهاد تأسیس كمیته فرهنگی را داد و اظهار داشت: ایران و تركیه كمیسیون مشترك اقتصادی دارند كه باید در ذیل این كمیسیون، كمیته فرهنگی تأسیس شود تا بتوان در آن مسائل دینی و فرهنگی را به صورت مستقل هر چند ماه یك ماه بررسی نماییم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت احداث گروهی برای اجرایی شدن قراردادهای قبلی سازمان دیانت تركیه با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاكید كرد.

تأكید بر شناساندن بیشتر قدس و فلسطین به جهان

علی ارباش، رییس سازمان دیانت تركیه طی سخنانی در این دیدار، ضمن ابلاغ سلام «رجب طیب اردوغان» خدمت ابراهیمی تركمان اظهار داشت: قدس همواره باید زنده بماند. در امتداد آن همایش ‎هایی پیرامون قدس در تركیه برگزار شده است؛ خصوصاً پس از اینكه آمریكا سفارت خودرا به قدس منتقل كرد.

وی در ادامه، به برگزاری همایشی در استانبول اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش پایانی این همایش، اطلاعیه ای در ۲۲ بند نمایش و بر سوژه فلسطین و قدس بعنوان مسأله اول جهان اسلام تاكید شد؛ ما در غزه هم اقداماتی برای بازسازی مساجد و...انجام داده ایم.

رییس سازمان دیانت تركیه اشاره كرد: ایران و تركیه بعنوان دو كشور مسلمان باید برای شناساندن قدس به جهان باید تلاش بیشتری كنند.

ارباش به مسئله اسلام هراسی و جهالت و دیگر تهدیدهای جهان اسلام اشاره نمود و بر لزوم همكاری دو كشور برای مقابله با اسلام هراسی تاكید كرد.
1397/09/11
19:11:33
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس