ممنوعیت پوشیدن نقاب و برقع در دانشگاه و مدارس یكی از ایالات آلمان

ممنوعیت پوشیدن نقاب و برقع در دانشگاه و مدارس یكی از ایالات آلمان عطر حرم: پوشیدن نقاب و برقع در دانشگاه كیل و مدارس ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان ممنوع گردید.به گزارش عطر حرم به نقل از مهرف مسئولان دانشگاه كیل اعلام نموده اند كه پوشیدن نقاب و برقع در سالن سخنرانی و كلاس درس این دانشگاه ممنوع می باشد.این ممنوعیت با استقبال وزیر آموزش در ایالت اشلسویگ-هولشتاین روبرو شده و بدین ترتیب، پوشیدن نقاب و برقع در مدارس این ایالت هم ممنوع شده است.
مسئولان دانشگاه كیل بعد از سخنرانی یكی زن مسلمان، كه نقاب بر صورت داشت، تصمیم گرفتند كه پوشیدن نقاب و برقع در سالن سخنرانی و كلاس های درس را ممنوع كنند. بوریس پاولوسكی، سخنگوی دانشگاه در این باره اظهار داشت: هنوز در محوطه دانشگاه، دانشجویان می توانند با نقاب و برقع رفت وآمد كنند، به شرطی كه چشمان آنها مشخص باشد. دستورالعمل مربوط به ممنوعیت پوشیدن حجاب از ۲۹ ژانویه در دانشگاه انتشار یافته است.
در این دستورالعمل آمده است: مسئولان دانشگاه باید مطمئن باشند كه شرایط لازم برای ارتباط افراد در امور تحقیقاتی، آموزشی و سایر امور دانشگاهی مهیا است. این ارتباط نباید محدود باشد و به شكلی بسته ایجاد شود. دانشجویان نه تنها در استفاده از كلمات، بلكه در پوشش هم باید به این امر توجه نمایند. پوشاندن صورت مانع ارتباط درست در دانشگاه می شود. ازاین رو در مراسم سخنرانی، امتحانات، كلاس های درس و همینطور جلسات مشاوره استفاده از حجاب صورت ممنوع می باشد.» پاولوسكی اظهار داشت: «ممنوعیت كامل حجاب در آلمان اتفاق جدیدی نیست.
او به دانشگاه گیسن اشاره نمود كه چند سال پیش چنین ممنوعیتی را صادر كرده بود. به قول پاولوسكی این خبر نخستین بار توسط روزنامه كیل منتشر گردید. برپایه گزارش این روزنامه، ممنوعیت حجاب صورت در دانشگاه كیل، از جایی صادر شد كه یك متخصص تغدیه هنگام سخنرانی نقاب به صورت داشت و تنها چشمانش دیده می شد. ازاین رو مسئولان دانشگاه كیل تصمیم گرفتند كه حجاب كامل صورت را در سخنرانی ها ممنوع كنند. این ممنوعیت شامل «برقع» هم می شود. كارین پرین، وزیر آموزش اشلسویگ-هولشتاین یكی از كسانی است كه از تصمیم دانشگاه كیل استقبال كرده است. وی در پشتیبانی از این تصمیم مسئولان دانشگاه كیل، پوشیدن برقع و نقاب در مدارس این ایالت را هم ممنوع اعلام نمود. پرین می خواهد تا تابستان سال ۲۰۲۰ ممنوعیت كامل حجاب در مدارس را اجرا نماید.
این در حالی است كه آمارهای وزارت آموزش نشان داده است كه هیچ یك از دانش آموزان در ایالت اشلسویگ-هولشتاین( ۸۰۰ مدرسه) از برقع و نقاب استفاده نمی كنند. نمایندگان بوندستاگ پیش تر، ممنوعیت پوشش چهره را برپایه قانون اساسی نادرست دانسته ببودند. در عین حال، آنها لایحه ای را به تصویب رساندند كه بر مبنای آن كارمندان دولت، نظامیان و قاضیان دادگستری آلمان از پوشاندن كامل چهره ی خود منع شدند. در این میان، برخی هم معتقدند كه ممنوعیت حجاب در كلاس درس و دانشگاه با آزادی مذهبی كه در قانون اساسی فدرال به آن اشاره شده است، مغایرت دارد.

1397/11/29
15:09:03
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: آموزش , دین , قانون , مذهب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس