استاد دانشگاه كردستان:

تجمل گرایی صله رحم را كمرنگ كرده است

تجمل گرایی صله رحم را كمرنگ كرده است عطر حرم: استاد دانشگاه كردستان، اظهار داشت: داشتن انتظارات بی جا از یكدیگر، متواضع نبودن در قبال فامیل و خویشاوندان، تجمل گرایی، رعایت نكردن حریم خصوصی، چشم پوشی نكردن از اشتباهات یكدیگر و نبود صمیمت و اعتماد بین خویشان همچون موارد قطع صله رحم است.


ژیلا مرادپور، از فعالان حوزه اجتماعی و مشاوره خانواده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: صله رحم به معنای ایجاد ارتباط، دید و بازدید، رسیدگی به امور خویشان و نزدیكان است كه در قرآن كریم به این مسئله توجه خاصی شده و در آیات متعددی باز به آن پرداخته شده است.
وی با اشاره به اینكه خداوند صله رحم نسبت به والدین و خویشاوندان را در كنار عبودیت و توحید مطرح كرده است، اضافه كرد: نگه داشتن صله رحم از خاصیت های اولاالباب است و پیامبر (ص) در قبال دعوتش تنها پاداشی كه خواسته محبت به خویشاوندان است.
این روانشناس حوزه اجتماعی تاكید كرد: خداوند متعال در آیه ۲۱ سوره رعد می فرماید: و(خردمندان) كسانی هستند كه آنچه را خداوند به پیوند با آن فرمان داده پیوند می‏ دهند و در برابرپروردگارشان (بخاطر شناختی كه دارند) خشوع وخشیت دارند و از سختی حساب می ترسند».
مرادپور بیان كرد: قطع رحم سبب لعنت خدا و از گناهان كبیره است و از دید علما لعن مجازات سنگینی است كه خداوند برای گناهان كبیره مطرح می كند.1397/12/21
23:38:36
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: پیامبر , دین , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس