رهبر مقاومت بحرین:

عبادت تنها در نماز و حج نیست بلكه در كلیه امور زندگی است

عبادت تنها در نماز و حج نیست بلكه در كلیه امور زندگی است به گزارش عطر حرم رهبر مقاومت بحرین اظهار داشت: انسان نباید عبادت را تنها در نماز و حج بداند بلكه كلیه امور زندگی را باید عبادت دانست.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، شیخ عیسی قاسم در نهمین كنگره بین المللی امام سجاد (ع) اظهار نمود: قیام الهی موجب پرورش روح انسانی است.
وی با اشاره به اینكه در دنیا علم برای انسان اما روح انسان برای خدا و قلبش برای ذات الهی است، اشاره كرد: انسان تنها بوسیله خداوند متعال می تواند به سلوك عالی برسد و هرلحظه عبادت خداوند در امتداد رسیدن به كمال است.
رهبر مقاومت بحرین عنوان كرد: زمین انسان را پرورش می دهد و این زمین است كه انسان را در خود می گیرد و به همین سبب حتی زمین هم به موجودیت انسان نیاز دارد.
شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینكه عبادت انسان را به كمال خود در امتداد آیات قرانی می رساند، اشاره كرد: انسان نباید عبادت را تنها در نماز و حج بداند بلكه كلیه امور زندگی را باید عبادت دانست.
وی با اشاره به اینكه عبادت راه رسیدن به خداوند و هدایت انسان از تاریكی به سمت نور است، افزود: انسان در تاریكی هدفی ندارد مگر به اراده خداوند.
رهبر مقاومت بحرین بیان كرد: انسان برای رسیدن به هدف غایی باید در راه خداوند جستجو كند، عبادت انسان را به كمال و هدایت و از تاریكی به نور می رساند.
شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینكه رسالت الهی رسیدن به مكارم اخلاقی است، اظهار نمود: هرچه از خداوند برگرفته شود مكارم اخلاقی است كه در ذات پیامبر قرار دارد.
وی افزود: ذات پیامبر موجودیتی باارزش است كه از خدا برگرفته است، اگر خداوند ما را ترك كند نتیجه اش عدم است و در غیر این صورت به جایگاه الهی خواهیم رسید.
رهبر مقاومت بحرین با اشاره به اینكه شیطان ضعیف تر از آن است كه انسان كامل را به نابودی بكشاند، اشاره كرد: امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه می فرماید از خداوند مكارم عالی اخلاق را طلب می كنم و ایمان راسخ را تا هدف خودرا از خداوند بخواهم و از غیر خدا طلب نكنم و این زندگی را شكوه خواهد داد.
شیخ عیسی قاسم افزود: ایمان راسخ را با حقایق صحیح الهی می دانم و نیت مؤمن باید خشنودی خداوند باشد و هر كاری را با نیت صادق برای خداوند انجام دهد؛ سلامت روح و جامعه فقط بوسیله نیت پاك برای خدا امكان پذیر است.
منبع:

1398/07/03
20:32:21
5.0 / 5
5298
تگهای خبر: امام , پیامبر , عبادت , نماز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس