مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در ایتالیا و پكن

مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در ایتالیا و پكن به گزارش عطر حرم به همت انجمن شیعی امام مهدی (عج) شهر رم و با مشاركت رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، مراسم بزرگداشت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، در محل انجمن شیعی المهدی(عج) شهر رم ایتالیا برگزار گردید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به همت انجمن شیعی امام مهدی (عج) شهر رم و با مشاركت رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، مراسم بزرگداشت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، با حضور بی سابقه جمعی بالغ بر ۲۰۰ تن كه علاوه بر كاركنان و خانواده های نهادهای جمهوری اسلامی ایران دانشجویان و ایرانی ها مقیم و شیعیان ایتالیایی، برخی شهروندان غیرمسلمان ایتالیایی را هم شامل می شد؛، در محل انجمن شیعی المهدی(عج) شهر رم برگزار گردید.
در این مراسم اكبرقولی ـ رایزن فرهنگی كشورمان ـ به همراه سفرای جمهوری اسلامی ایران در رم و واتیكان حضور داشتند؛ بعد از اقامه نماز جماعت به امامت شیخ عباس دی پالما، امام جماعت انجمن المهدی(عج) و قرائت قرآن نثار ارواح پرفتوح دو سردار شهید شیخ عباس دی پالما طی سخنانی با ارائه تاریخچه مختصری از حضور جنگ افروزانه نظامیان آمریكایی در خاورمیانه و نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سركوب بعضی از فتنه های ایشان، نظیر پاك سازی منطقه از نیروهای داعش شرارت ایالات متحده در ترور این دو سردار شهید را، به نمایندگی از جامعه شیعیان ایتالیا محكوم نمود.
در ادامه عبدالكریمی ـ معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در واتیكان ـ هم به نمایندگی از نهادهای جمهوری اسلامی ایران در رم، طی سخنانی، ضمن برشمردن سجایای اخلاقی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و خدمات وی در سركوب فتنه داعش به كشورهای منطقه، اصرار ایالات متحده به استمرار شرارت و فتنه انگیزی در منطقه، با ترور این دو سردار شهید، ادامه تصرف عراق و تهدید ضد دولت و ملت این كشور و جمهوری اسلامی ایران را محكوم نمود.
این مراسم با نوحه خوانی و سوگواری و پذیرایی از سوگواران به پایان رسید.
در این مراسم خبرنگاران شبكه های پرس تی وی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم حضور داشتند.
برگزاری مراسم شهادت سردار دل ها حاج قسم سلیمانی در پكن
همینطور با حضور شمار خیلی از هموطنان ایرانی مجلس ترحیم و بزرگداشت شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پكن برگزار گردید.
این مراسم با نثار گل و روشن كردن شمع در كنار تمثال شریف شهید شروع شد. ایرانی ها مقیم با دلی سوخته از عروج خونین شهید در كنار تمثال شهید به ارادت پرداختند.
دراین مراسم، عباسعلی وفایی ـ رایزن فرهنگی كشورمان در چین ـ درباره شهید قاسم سلیمانی مطالبی بیان كرد و روح معنوی وی را ستود و از سجایای اخلاقی ایشان مطالبی را بیان و هم اشعاری را در وصف شهید بزرگوار قرائت كرد.
درادامه مراسم كشاورززاده ـ سفیر كشورمان در چین ـ به سخنرانی پرداخت و از مقام شامخ سردار سلیمانی و ایثار و فداكاری وی در نجات برخی كشورهای منطقه از دست داعش سخن گفت و تدبیر و اخلاص او را ستود و اظهار داشت: همت بلند شهید مانع از آن شد كه داعش بر منطقه تسلط یابد.
در ادامه مراسم یكی از همكاران سفارت در فراق این مجاهد فی سبیل الله ونیز در مصایب خاندان عصمت و طهارات بخصوص سقای بی دست دشت كربلا به مداحی پرداخت.
در این مراسم تنی چند از غیر ایرانی ها شامل دانشجویان كشورهای اسلامی هم شركت كرده بودند.1398/10/19
20:31:54
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس