حجت الاسلام و المسلمین شهریاری:

درس بزرگ حضرت امام ایستادگی در مقابل استكبار جهانی بود

درس بزرگ حضرت امام ایستادگی در مقابل استكبار جهانی بود به گزارش عطر حرم دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاكید كرد: ایستادگی در مقابل آمریكا و استكبار جهانی درس بزرگی بود كه حضرت امام (ره) به ما و جهان اسلام آموختند.


به گزارش عطر حرم به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین "حمید شهریاری" روز یكشنبه در نشست شورای معاونین مجمع تقریب با تبریك فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بدون تردید حق حضرت امام(ره) نه تنها نسبت به انقلاب اسلامی بلكه نسبت به كل مسلمین جهان یك حق بی بدیل است.
وی ادامه داد: حضرت امام(ره) با آن حس معیت الهی كه در درون خودشان داشتند، توانستند این حس را به جامعه اسلامی هم سریان دهند و قدرت الهی را كه در خودشان حس می كردند به بدنه اجتماع و ملت سرایت دادند و این ملت توانست یك نظام سرسپرده شاهنشاهی را از بین ببرد.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینكه حكومت پهلوی توان تأمین امنیت در كشور، تأمین دانش در میان جوانان و قدرت سیاسی را نداشت، تصریح كرد: حكومت پهلوی حتی این لیاقت را نداشت كه وقتی سران كشورهای متفقین در تهران جمع شدند وی را دعوت كنند و به او خبر برگزاری این نشست را هم ندادند.
حجت الاسلام شهریاری تاكید كرد: این عزتی كه امروز داریم ناشی از انقلابی است كه حضرت امام(ره) پایه ریزی كردند و به دنبال آن نظام اسلامی را تأسیس و جوانانی را تربیت كردند كه این جوانان از جان و مال خودشان دریغ نكردند و در جبهه های حق ضد باطل حضور پیدا كردند.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: ایستادگی در مقابل آمریكا و استكبار جهانی درس بزرگی بود كه حضرت امام(ره) به ما و جهان اسلام آموختند و بدون تردید این حق بزرگ وعظیم، حق بی بدیلی است.
وی ادامه داد: امنیت، دانش افزایی، قدرت سیاسی و ملكیت ثروتی كه در كشور داریم به مزاق استكبار جهانی خوش نیامد و در طول ۴۰ سال اقدامات گسترده ای را ضد نظام جمهوری اسلامی شكل دادند تا موفق نباشیم اما به بركت نفس امام(ره)، خون شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری توانست انقلاب سر پا باشد و مشكلات را تحمل كند.
حجت الاسلام شهریاری تاكید كرد: اینك در دومین چله انقلاب اسلامی وقت آن رسیده كه یك برنامه دراز مدت ۴۰ ساله را برای آینده انقلاب داشته باشیم و یكی از مهم ترین بحث ها در ۴۰ سال آینده قضیه فلسطین است. قضیه فلسطین یك قضیه بسیار مهم برای جهان اسلام است و مساله ای نیست كه به آسانی بتوان از آن عبور كرد.
وی با اشاره به اینكه همواره رئیس جمهورهای آمریكا به جهت اینكه رأی بیاورند تلاش می كنند به لابی صهیونیستی خدمت ویژه ای عرضه كنند، اضافه كرد: این خدمت ویژه برای آن است كه رأی بیاورند و به قدرت شیطانی خود ادامه دهند، بنابراین چاره ای ندارند كه سر سپرده لابی صهیونیستی باشند چون بخش اعظمی از قدرت و ثروت آمریكا در دست آنهاست.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: طبیعتا رئیس جمهور فعلی آمریكا هم مستثنی از رئیس جمهورهای پیشین نیست و الان كه نیاز شدید به رأی برای دور دوم دارد باید یك اقدامی انجام می داد كه آن، تابلوی انتخاباتی اش باشد.
حجت الاسلام شهریاری اضافه كرد: به نظر می آید كه معامله قرن به این منظور طراحی شده كه دولت حاكمه به جهت اینكه بتواند به قدرتش ادامه دهد یك خوش خدمتی برای لابی صهیونیستی انجام دهد.
وی با اشاره به اینكه واضح و آشكار است آنچه طراحی شده ظلمی آشكار بر ملت فلسطین و كسانی كه خانه و كاشانه خودشان را از دست داده اند، می باشد، تصریح كرد: امروز آمریكا با این معامله در صدد است كه حق مسلم خانه داشتن فلسطینی ها، كه یكی از ابتدایی ترین حق انسان است را از بین ببرد و این نشان دهنده همان روحیه توحش آمریكایی است كه در ابتدای ورودشان به قاره آمریكا، خانه و كاشانه بومیان سرخ پوست را از بین بردند، بنابراین همان روحیه وحشی گری را می خواهند در اینجا اعمال كنند.
حجت الاسلام شهریاری با اشاره به اینكه به نظر می آید كه معامله قرن جهش ژنتیكی ویروسی است كه امروز بر اثر نگاه دو حیوان متوحش جهش پیدا كرده و در جهان اسلام بسیاری را آواره كرده است، اضافه كرد: حتما باید در مقابل این ویروس ایستادگی نماییم و از جهان اسلام و مرزهای آن مراقبت نماییم.
وی با تاكید بر اینكه مرز فلسطین مرز جهان اسلام است، اظهار داشت: نگهبانی و مراقبت از مرزها وظیفه قرآنی ماست و باید از همه مرزهای جهان اسلام دفاع كنیم؛ امروز حزب الله لبنان از سوی امت اسلام این وظیفه مهم را بر عهده دارد و همه ما مكلفیم از این مرزبانان شجاع حمایت نماییم.
منبع:

1398/11/14
13:41:50
5.0 / 5
4680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس