رئیس مركز آموزش مجازی دانشگاهیان خبر داد

تعلیق دانشجویان متخلف در آزمون های مجازی دروس معارف

تعلیق دانشجویان متخلف در آزمون های مجازی دروس معارف رئیس مركز آموزش مجازی دانشگاهیان از تعلیق دانشجویان متخلف در آزمون های مجازی دروس مجازی اطلاع داد و اظهار داشت: صدور گواهینامه دروس معارف به صورت ۲۴ ساعته بود و بنابراین بعضی از دانشجویان از این مزیت ها سو استفاده كردند، اما با آگاهی و اطلاع رسانی هایی كه صورت گرفت، تعداد متخلفین كاهش پیدا كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی فاضلی در نشست خبری امروز که به منظور تشریح اقدامات مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان برگزار شد، گزارشی در این حوزه عرضه داد و اظهار داشت: از آغاز سال تابحال تعداد کاربران سامانه آموزش مجازی به ۵۶ هزار نفر رسید و ۴۰ هزار دانشجو از بستر آموزش های مرکز آموزش مجازی نهاد رهبری در دانشگاه ها استفاده می نمایند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: مرکز آموزش مجازی نهاد را در ۴ آموزشکده سامان دادیم، ۲۵۰ درس مجازی الان در این سامانه عرضه می شود و آنچه که در آموزش دروس معارف در دانشگاه ها تجربه شده است، هیچ محتوایی برای آن در نظر گرفته نشد، این در شرایطی است که در سامانه مرکز از برترین اساتید استفاده شد که تجربیات خویش را به اشتراک گذاشتند.
فاضلی تصریح کرد: تعداد ۱۵۰ درس را در رابطه با سرفصل های دروس معارف و ۱۷ عنوان درس معارفی را در این دوره عرضه کردیم و هماهنگی های لازم را با دانشگاه ها در این حوزه داشتیم.
وی در مورد مشکلات دوره های آموزش مجازی اظهار داشت: نواقصی همچون ساختار ضعیف اینترنت بود که از راه به کارگیری سرورهای نهاد ۴۰ درصد از مشکلات حل شد و مابقی مشکلات مربوط به تجهیزاتی بود که دانشجویان و اساتید از آن استفاده می کردند. خدمات پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته عرضه می شود و در این زمان به ۴۵۵ هزار درخواست پاسخ دادیم.
فاضلی در ادامه با اشاره به افزایش کیفیت آموزش دروس معارف، اظهار داشت: دروس معارف در آموزش مجازی با کیفیت بالاتری عرضه شد، محتواها به شکلی پاسخگوی نیاز دانشجویان بود، بنابراین توسعه آموزش های مجازی را در دستور کار خواهیم داشت، اما به هیچ عنوان سفارش نمی نماییم که آموزش مجازی جایگزین آموزش حضوری شود، بلکه باید در کنار آموزش حضوری از آن استفاده نمود.
او همینطور از طراحی پلت فرم بومی برای این سامانه اطلاع داد و اظهار داشت: نهاد رهبری در دانشگاه ها طراحی پلت فرم بومی را شروع کرده و بیشتر از دو سوم فناوری را در آن به کار گرفتیم که در کمتر از یک سال کل پلت فرم آموزشی نهاد بومی خواهد شد که قابل عرضه به سایر نهادها هم خواهد بود. از شرکت های دانش بنیان هم دعوت به همکاری می نماییم که در این حوزه با نهاد همکاری لازم را داشته باشند.
وی در مورد تعلیق دانشجویان متخلف در آزمون های معارف، اظهار داشت: صدور گواهینامه دروس معارف به صورت ۲۴ ساعته بود و بنابراین بعضی از دانشجویان از این مزیت ها سو استفاده کردند، اما با آگاهی و اطلاع رسانی هایی که صورت گرفت، تعداد متخلفین کاهش پیدا کرد و رویه آزمون ها تغییر نمود. عده ای که تخلف کرده بودند، تعلیق شدند و باید ترم های آینده این درس را بگذرانند.
فاضلی در انتها خاطرنشان کرد: آموزش مجازی دروس معارف در سامانه مجازی دانشگاهیان تا دو مرحله به صورت مجانی است و هیچ هزینه ای از دانشجو دریافت نمی گردد.
1399/04/25
15:20:09
5.0 / 5
2528
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانش , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس