تولید نخستین نرم افزار فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت

تولید نخستین نرم افزار فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت به گزارش عطر حرم رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تولید نخستین نرم افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت» به همت این دفتر آگاهی داد و اظهار داشت: این نرم افزار در آینده ای نزدیك با حضور مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت و درمان رونمایی خواهد شد.


به گزارش عطر حرم به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده با بیان این خبر اظهار داشت: نخستین نرم افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت» با همت پژوهشگران و اداره فناوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حال تولید است.
وی افزود: یکی از راه کارهای رفع مهجوریت قرآن در مجامع علمی و تخصصی، فراهم نمودن زمینه دسترسی سریع و آسان متخصصین به اطلاعات مورد نیاز قرآنی و تفسیری می باشد.
رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی، پروژه فرهنگ موضوعی «تفاسیر» را با هدف دسترسی سریع به آرای ۲۰ مفسر بزرگ شیعه و سنی، تدوین و بمنظور دستیابی جامعه پزشکی جهان اسلام به اطلاعات تفسیری در حوزه بهداشت و سلامت، در قالب نرم افزار ویندوزی و موبایلی ارائه خواهدنمود.
وی درباره نقش اینگونه پروژه ها در فراهم کردن زمینه وحدت میان پژوهشگران و اندیشمندان جهان اسلام، اضافه کرد: پژوهشگران از فرقه های گوناگون جهان اسلامی می تواند به آسانی در کم ترین زمان به آرای مفسران مورد نظر خویش دسترسی پیدا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده اشاره کرد: این خاصیت باعث شده است تا این پروژه در نمایشگاه بین المللی قرآن مورد استقبال کم نظیر دانشمندان جهان اسلام قرار بگیرد و تقاضای ترجمه آنرا به زبان های زنده دنیا کنند.
وی اظهار داشت: امیدواریم مسئولین دست اندرکار با حمایت های خویش ترجمه این اثر کم نظیر قرآنی وحدت آفرین را به زبان های عربی، اردو و انگلیسی در دستور کار قرار دهند.
رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به رونمایی از این اثر در آینده نزدیک اشاره کرد: این نرم افزار در آینده ای نزدیک با حضور مسئولین پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی خواهد شد.
منبع:

1399/08/16
13:09:25
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس