حمله وزیر سوئدی به اسلام گراها در اروپا

حمله وزیر سوئدی به اسلام گراها در اروپا میكائیل دامبرگ وزیر كشور سوئد در ادامه تشدید اسلام ستیزی در كشورهای غربی به بهانه حملات اخیر در فرانسه و اتریش، اسلام گراهای خشن را بزرگترین تهدید اروپا خواند.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، وزیر کشور سوئد همنوا با اسلام هراسی برخی دیگر از کشورهای غربی ضد آنچه «اسلام گراهای خشن» و چالش و تهدید آنها برای سبک زندگی و دموکراسی اروپایی خوانده است، موضعگیری کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مقام های سوئد به دنبال حملات تروریستی اخیر در فرانسه و اتریش، پلیس سوئد یک واحد ویژه برای مقابله سریع با هر گونه حمله تروریستی احتمالی بوجود آورده است.

«میکائیل دامبرگ» وزیر کشور سوئد به بهانه حملات اخیر در فرانسه و اتریش، در اظهاراتی اسلام ستیزانه ادعا نمود که «اسلام گرایان خشن» برای سبک زندگی اروپایی، آزادی، دموکراسی و آزادی بیان تهدید و چالش هستند و باید با آنها مقابله نمود.

به ادعای او، نیروهای اسلام گرایی که در اروپا به خشونت دست می زنند، بزرگترین تهدیدات اروپا هستند.

وزیر کشور سوئد افزود: «قانون اساسی ما در سوئد، بی طرف نیست بلکه یک قانون دموکراتیک است. اگر ما برای آزادی بیان و برابری که در کشورمان از آن بهره مند هستیم، نایستیم در آن صورت باید با این نیروها (اسلام گراهای خشن) مقابله نمود و جنگید. بنابراین است که به اعتقاد من، ما نه تنها باید این تهدید تروریستی عینی را بررسی نماییم بلکه باید محیط هایی را که تندرو شدن افراد اتفاق می افتد مورد بررسی قرار دهیم».

این دولتمرد غربی ۴۹ ساله اضافه کرد: «این یک اتفاق معمولی نیست که در یک زمان کوتاه سه یا چهار حمله را شاهد باشیم؛ به خاطر همین باید هوشیاری و آمادگی بیشتری به خرج دهیم».

اظهارات وزیر کشور سوئد ضد «اسلام گرایان خشن» در حالی مطرح شده که در هفته های اخیر به دنبال سخنان ضد اسلامی امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، بار دیگر ادبیات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی به بهانه حملات در نیس فرانسه و همینطور شهر وین پایتخت اتریش تشدید شده است.

مقام ها و چهره های شناخته شده کشورهای اسلامی ضمن رد ادعاهای کشورهای غربی درباره این حملات، به سابقه حمایت آنها از گروه های تروریستی در سوریه برای ساقط کردن دولت این کشور اشاره کرده اند و گفته اند که حمایت های قبلی بعضی از کشورهای غربی دامن خودشان را گرفته است.


منبع:

1399/08/20
12:31:52
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس